bugün

vücut geliştirmenin özellikle son yıllarda çok popüler olması ve hemen hemen 18-30 yaş arasındaki her erkeğin hayatının bir döneminde bir kaç günlüğüne de olsa bu sporu denemiş olması durumudur.

eskiden bu kadar yapan yoktu bu sporu. mesela sene 2005'te, 2010'da falan. ne olduysa şu son 3-4 senede oldu. bizim millet kas yapmaya merak sardı. bunda popüler kültürün ve dizilerde, filmlerde boy gösteren kaslı erkeklerin de etkisi olmuştur muhakkak ki ama gerçekten sağlığı için, spor için de yapıp işi ilerletenler var. amerika ve avrupa gençliği bizden 20-30 sene önce başladı bu spora, biz sanki biraz daha geç başladık gibi. bizde topluma yayılması daha uzun sürdü.
Vücut geliştirme değil, vücut geliştirmek maksadıyla salona yazılmak moda oldu.

iki kardio kasıp vücut geliştiriyom ben
Yiaaağğğ diye geziyorlar piyasada.
Bizim ulkede vg idrar yaristirmak gibi. Cahil filozof cok etrafta.
Para yok bari vücut yapalim kafasi.
Hedef karı kız için yapmak olmuş. Yaklaşık olarak 5 yıldır karate yapıyorum haliyle vücudum şekillendi ama ne zaman vücudumu oven bir türk kızı görsem yolumdan çekilmesini söylüyorum. Vücut seviyesiz kadınları cezbediyo anca.
Merdivenden çıkmaya aciz ancak spora gidiyorum demeye meraklı nesilin ürünüdür bu popülerlik. Hakkıyla yapan insanlar vardır muhakkak ancak büyük bir kesim kocaman balondan ibarettir bana göre.
Bu insanlar kendi isteğiyle, kendini daha iyi hissetmek adına yapanlar ve dur azıcık takipçi kasayım, dur şuraya fotoğrafımı atayım, dur şu sahilde kız tavlayayımcılar olarak ikiye ayrılır. Sosyal medyanın herhangi bir çeşidini kullanmamakla beraber ilk değindiğim gruba dahil olup özenti yaftası yemekten de hiç haz etmediğimi belirteyim.
vikings, game of thrones, 300, gibi yoğun maskülin karakterler bulunduran ve erkek izleyicilerde bir çeşit ilkel kıskançlık uyandıran dizi ve filmler sayesinde başlamış akımdır.bu gazı alan oğlancıklarımız kendilerini spor salonlarına atarlar ve hayatlarında hiç bir şeye bu kadar uğraş vermediklerinden ve uzun, tempolu bir çalışmanın etkilerini anında hissedip başkalarına göstermek istediklerinden dolayı sanırsam, hemen telefonlarına sarılıp instagramı daha salona yazılmanın 2. gününün fotoğraflarıyla dolduruyorlar.
Bokunu çıkarıp mantar, şişme balon vs. bir acayip hale dönüşmeden kıvamında yapılası gereken şeydir.
Erkekler arasında vücut geliştirme son yıllarda gerçekten popüler. Bunun en büyük nedeni erkeklerin, dizi ve filmlerde gördükleri kaslı erkeklere özenen kızları tavlamak istemesi.
kadınlara kozmetik ürünü pazarlayanlar şimdi erkekleri hedef aldı.
Vucudunu şişirerek dişilere kur yapmanın kurbağlara özgü olmadığını anlamamızı sağlayan spor.
Sosyal medyadan sonra popüler oldu bir de dizilerde falan fit vücut insanların gözüne sokulunca vücut geliştirme artık iyice popüler kültürün parçası oldu.