bugün

büyük konuşma! evet.
Yıldız tilbe' nin mükemmel şarkısı. Melek mosso öyle hissederek yorumlamistir ki afedersiniz ağzımıza sıçan fakat tekrar tekrar dinlemek istediğimiz parçalardan biri olmuştur.
(bkz: melek mosso)nun yıldız tilbeden bile daha iyi yorumladığı sarki..
yıldız tilbe'den başkasından dinlenmesi tavsiye edilmeyen şarkı. açın tam da şu vakitte, aşkın dibini görün.
Albüm kaydından daha iyi söylemiş tilbe bu kayıtta. Görüntü ve seste bir senkron problemi olsa da sadece dinleyiniz:

https://youtu.be/jkbFUSZwrAo

Yıldız, aşkından topladığı tohumları serperken mosso daha ip atlıyordu. Mosso hayal kahvesi nde canlı performans yapabilir. Ceylan Ertem in sezen yolunu sen de yıldız da deniyorsun ama bu şarkı yıldız dır mosso cum.
Vursalar ölmezsiniz ama melek mosso’dan dinlediğinizde ölebilirsiniz. Bir şarkı ancak bu kadar enfes coverlanabilirdi.
Melek Mosso'dan dinlenmesi şiddetle tavsiye edilir. O nasıl ses, o nasıl yükseliş, o nasıl detone olmayıştır be kadın. Aşık edersin adamı, sesine.
yıldız tilbe'nin yıldızlı şarkıları isimli albümde berkay tarafından tabiri caizse katledilen güzide şarkı.
daha 18'indeki aleyna tilki'nin adeta devleştiği bir albümde bu şarkıyı zorlasan anca bu kadar katledebilirdin. tebrikler berkay kardeş.
cs 1.6'daki karşılığı "god" hilesi olan şarkı.
geceleri hele de alkollü dinlenilmesi kesinlikle sakıncalı olan şaheser. Ablacım sana kim bu acıları yaşattı? Ona bu acıları sana yaşattığı için sövsek mi yoksa bu acılara göre böyle güzel eserler yazdığı için teşekkür mü etsek bilemedim.
kesseler acimaz, dovseler sesim cikmaz, sikseler ses etmem gibi aciya karsi direnci ust seviyede kisi goruntusu ve kof laftir.
süper ötesi yıldız tilbe şarkısıdır, akşamları dinleyiniz.
adamın amına koyar bu şarkı. mükemmel ötesi.
4 dakika 1 saniyede neşeli bir adamı ağlak bir duruma getirebilen şarkı.
ne yaparsa yapsın, istersen bok çukurunda ölsün.
ama bu ve bunun gibi eserleri yüzünden hep iyi hatırlanacak yıldız tilbe.
seni yaradana kurban olayım.
yıldız tilbe' nin "en sevdiğim şarkım" dediği inanılmaz icat.

düştüm aşkının ayağına..
sevişmek bağışlanmaz (bkz: sevgilin şu anda başka biriyle olması)
(bkz: vursalar ölemem)
damar şarkı derler ya, ondan. hüznü kana, kulak yoluyla enjekte ediyorlar bu şarkıda. etrafta kesici bir şeyler aranıyor da iyi ki bulunamıyor.

sen bırakma beni
kalbimin gerçeği...
Yıldız Tilbe'nin mükemmel parçası. Sözleri:

Kar hazır inmeye saçlarıma
Beklemedim ki beklemedim
Geçsin ömrümün yaz baharı
istemedim ki istemedim

Gençliğimin gül bahçesinde
Aldı telaş beni ellerine
Sen bırakma beni
Kalbimin gerçeği

Düştüm aşkının ayağına
Durma durmaz geceler
Durma durmaz çileler
Durma dursun yüreğim
Sana binlerce kez öleceğim

Bozulur yasaklar kurallar
Sevişmek bağışlanmaz affetme beni
içimde korku heyecan
Aşkınla başım dönerken vursalar ölemem...
yıldız tilbe'nin el adamı'yla beraber yaptığı en güzel şey. türk pop tarihinin tartışmasız ilk onundadır bu şarkı bana göre. böyle birşey yapılmadı, yapılamaz da. zira şarkıyı yapan kişi bile on yıldır müzikal açıdan gerilemekten başka birşey yapamamıştır.

içimde korku heyecan
aşkınla başım dönerken vursalar ölemem

sabah sabah repeat moduna takıldık yine.
bozulur yasaklar kurallar sevişmek bağışlanmaz...
insanı alıp götüren ve sebepsiz yere karnına bıçaklar saplayıp, üşüten, üşüttüren bir yıldız tilbe parçası

"aşkınla başım dönerken, vursalar ölemem"
yıldız tilbe'nin bugüne kadar yaptığı en güzel şarkı.
kar hazır inmeye saçlarıma beklemedim ki beklemedim
geçsin ömrümün yaz baharı istemedim ki istemedim
gençliğimin gül bahçesinde aldı telaş beni ellerine
sen bırakma beni kalbimin gerçeği

düştüm aşkının ayağına durma durmaz geceler
durma durmaz çileler durma dursun yüreğim
sana binlerce kez öleceğim

bozulur yasaklar kurallar
sevişmek bağışlanmaz affetme beni
içimde korku heyecan
aşkınla başım dönerken vursalar ölemem

bu sözlere yorum yapabilecek aşmışlık seviyesinde değilim.
zaman zaman saçmalasa da, yıldız tilbe'yi kalbimin en bi ortasına koymamı yıllar önceden sağlamış olan müzik ve sözün adeta seviştiği şarkı, sanat eseri.