bugün

passat ve s60 arasında kalanlar için kesinlikle s60 derim. passat güneydoğulu müteahhit veya tekstilci arabasıdır, s60 ise elit bir beyefendi aracıdır.

içerisinde ihtiyacınızı karşılayabilecek her türlü güvenlik ve konfor özellikleri mevcut.

daha da fazlası gereksiz zaten. fiyat performans oranı olarak mantıklı araçların başında gelir.
volvo v60´in binek versiyonudur.
Nasip et ya Rab dedirtecek türden araba. Ama benim favorilerim v40 ve xc90.

Ne Mercedes ne BMW. bende volvo zaafı var.
passat mı s60 mı arasında kaldığım araç. sanırım passattan yürünecek.
taş gibi arabadır. sağlamlığı görüntüsünden belli.
araba olsaydım s60 olurdum. net.
acayip bir araba. tam bir makine. evet.
En ucuzu, pahalısı (donanıma ve özelliğine göre) S90 serisi 250-325 bin aralığında geliyor.
Yuvarlak hesap Vergiler ile 650-810 bin TL'ye almak istesem bana iteleniyor.

Elin gavuru 250 bine satıp bayi kârı, garanti kapsamında servis bakım masrafını, işçi mühendis gibi çalışan maaşını, fabrikanın giderlerini, nakliye masrafını, vergilerini, ar-ge yatırımlarını, sermaye ve hissedarların kâr paylarını, yeni model için harcayacağı parayı, yıllık kâr oranını vb giderleri karşılıyor.

Devlet bundan, araba başına 400-500 bin lira (modeline göre değişiyor) para kazanıyor. Hani derler ya "taş atıp da kolun mu yoruluyor?" Diye haybeden zahmetsiz avanta durum yani.
Sıfır maliyetle alınan para.
Sıfır maliyetle bu kadar para kazanan devlet şimdi yerli oto yapacak, neden?
Bu tatlı kâr bedava zahmetsiz gelirden vaz mı geçecek?

Mesela ben canım süt istedi diye gidip inek mi alıyorum? Mandıra mı kuruyorum?
Neyse, bu konuyu uzatmayalım.
herkes sağlamder tank gibider. birgün sanayide eski bir volvo gördüm 850 mi neydi modeli arka tekerlekten darbe almış tekerlek çamurluk yamulmuş.

sahibine sordum. yolda giderken bir gümbürtü koptu dedi böyle oldu. meğerse iki genç yarışıyormuş makas atacam diye vurmuş. adam başka araba olsaydı bu kadar kurtaramazdım vuranın süratide yüksekti dedi.

hakikaten sağlam kemikli arabaymış ustalar bir yerini düzelteceklerdi ter içinde kaldılar.
yenileri nasıldır bilmem ama eskilerini adamlar yapmış.
Gerçekten alışılmamış güvenlik senaryolarına kafa yormuş (bizzat birinin içinde kaldığım) tam otonom sürüşü bile yasalar müsaade etse şu an verebileceğini gördüğüm aşmış markanın bir modeli. Sadece xc model suvlar nedense alman suvları kadar yoldan gelen etkileri bloke etmede o kadar başarılı değil biraz bu konuda çalışmaları lazım..ilaveten bu marka arabalar şoförün makas atma hareketi türü sürüşlerine asla izin vermiyor..
hayalimdeki marka. Param olursa S90 alacağım.
şu sıralar takipte olduğum sivil vatandaşların kullanımına sunulmuş bir tank modeli.

Audi A3'den sonra S60 geçişi hakkında yorumu olan var ise mesaj kutum müsait.
çok hoşuma giden araba. şöyle kenarda fazladan bir 20-30 bin liram daha olsa kesin alırdım.
S60, hele hele S90 bunlara araba demesek.
El oğlu iyi iş çıkarmış.
Diğer Volvo modellerine göre biraz alt seviyede kalsa da, hiç de fena olmayan binilesi bir binek araçtır.
Xc90 varken s60 ne?
çok da abartmamak lazım gelen araba. asfalta yapışması 2 tona yakın ağırlığındandır. yukarıda hatchback diye bahsedilen v40 olsa gerek, düzenli olarak kullanmaktayım öyle ekstra bir rahatlık ve yol tutuş görmedi.
benim için passat ile beraber arabada zirvedir.

zirve derken daha iyisi yok demiyorum. lakin ihtiyaçları karşılamak açısından zirvedir. bundan yukarısı ise gereksiz lüks ve israftır.

güvenlik deseniz var, şık deseniz şık, modern deseniz modern, teknolojik, performansı yerinde. ee ? bir insanı bir yerden başka bir yere taşımak için bir araçta başka ne olmak zorundadır ki volvo s60'dan 500 bin tl daha pahalı olsun? 500bin tl'lik ne koyabilirsin mesela volvo s60'ın üzerine?

yani demem odur ki dünyaya hükümdar olsan bir s60 yeter. arabada gerçekten gerekli olan her şey mevcut. daha pahalısı ego'nun fiyatı.
Beş para etmez araç.
Iç göğüs kısmı aynı Renault Fluence gibi olmuş, bir albenisi falan yok.

Ayrıca fiyati oldukça fazla. 200 bin TL'YE kadar çıkabiliyor.

Hangi aklı yitik bunu alır anlamıyorum.
hatchbacklerine hayranlık beslediğim, lakin sedanını kullanma fırsatım olunca apaçık hayran kaldığım isveç üretimi araç. böyle bir konfor yok. hissetmiyorsun resmen makineyi asfaltta. kayıp gidiyor.
görsel
adamlar yapmış. hakkını vermek lazım.
poloya 70 lira veren kerizler bu arabanın varlığından haberdar değil bence.
O bir volvo.

Volvo lan boru mu?

1.5 lt hacimli, 3 silindirli benzinli motor seçeneğiyle satılmakta olan araç.
bir volvo klasiği olan o amerikan park lambalarına hasta olduğum güzide araç.
https://www.youtube.com/watch?v=2B4J8OA2kG4
benim olacaksın.lol.
güncel Önemli Başlıklar