bugün

iskandinav ferrarisi her türlü alır. alman arabaları elbette iyidir ama alman arabası var, alman arabası var.
passat lan passat dedirtebilecek olay.
farkli segmentteki arabalarin gereksiz karsilastirmasidir. passat'i s60'la, s40'i da jetta'yla karsilastirmak daha makul. o yuzden birak devi, kapisma bile olamaz. edit: kapisma olsa bile s40 passat'i sikertemez, passat acik ara alir. s60 hatta s80 derseniz, olamaz mi? olabilir.
2005 ve öncesi ise passattır.
volvo s40 siker atar her türlü, yüksek hızda çarpışsalar passatı ikiye böler.
passat'tın üstün geleceği karşılaştırma.
2. el de passat daha üstün olur diye düşündürdüğü için passat tercih edilebilir.
parça bakımından passat ın alacağı karşılaşma. işveç parçaları çok pahalı oluyor.
S40 c segmenti passat d segmentidir. Konuyu açan arkadaşa selam olsun. Golf vs s40 olsa doğru fakat bu durumda atla eşşeği kıyaslamak oluyor. S40 kötü araç demiyorum ama passat daha üst sınıf. Karşılaştırma gereksiz.
tabiki s40. passat diyenler ya hiç volvo'ya binmemiş yada sopa yememiş..
alman konforu ve tsi tfsi fsi tipi motorları S40 ın yanında sıçmaktan götünü bile silemeyecek duruma gelir.
ne alaka dedirten sorudur. s40 ın rakibi jetta olur en fazla.

birde s40 falan alır diyenler var. ne olacak bu gençliğin hali.

mercedes c serisi ile e serisi arasında ne kadar fark varsa.

bu iki araba arasında da tam o kadar fark vardır.
passatın her türlü alacağı kıyaslamadır. volvo s60, s80 dururken s40 ile kıyaslanabilecek araç vw jettadır.
volvonun halen iskandinav olduğunu sanan arkadaşlar için, çin'e satıldığı haberi aşağıdaki linkten okunabilir.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25075203/
s40 degil de s60 diye ele alacak olursak, satin alma amacina gore degisir. saglamlik ve guvenlik anlaminda s60, estetik ve konfor icin passat cevabi uygundur. ha ben demiyorum ki passat saglam degil ya da s60 konforsuz. tabi ki belli basli ozelliklerini kanitlamislardir. burda bahsettigimiz yalnizca birinin digerinden kucuk ya da buyuk farkla ustun oldugu birkac ozellik. bu isin yedek parca ve ikinci el karsilastirmasi da var. bana soracak olursaniz totaldeki degerlendirme dayanarak s60 derim. s40 mi passat mi derseniz, tabi ki passat.
güvenlik konusunda volvo s40 havada alacağı kesin.
volvo çin malı vw alman malı.
2012 modelleri icin konusursak passatin sikip birakacagi karsilastirma. Onceki modellerde volvonun bir sansi olabilir.

Not: donanim acisindan karsilastirilmistir, guvenlik konusuna girmiyorum bile.
s40'ın iç hacim hariç her türlü ezeceği karşılaştırmadır.
farklı sınıfların versusudur.

passat'ın dengi;volvo s60, volvo s40'ın dengi; jettadır. Güzel ülkemde kadri kıymeti bilinmemiş volvo'nun alacağı versustur.
iki araç arasındaki sınıf farkı bir yana, volvo'nun güvenli olması ile ilgili efsanelerin başını alıp gittiği versus.
Yalnış bir kıyaslama. s40 ile jetta s60 ile passatı kıyaslamak daha doğru olur kanımca.
Volvo' ya çin malı diyeni de gördüm ya, ölsem gam yemem amk.

Güvenirlik açısından volvo hayat garantisi veriyor. Ama passat da çok sağlam araba her yönden. Passat alır.
volvo s40'ın alacağı kapışmadır. Volvo'nun üstüne tanımam.
passat ın mukayese edilebileceği araç s 60 olduğu için yanlış olan versustur. fiyat performans olarak bir kıyasa tabi tutulduğunda ise amaç sağlam bir araç alıp keyifle uzun yıllar kullanmaksa volvo s 60 passat'dan çok daha mantıklı bir araçtır.
Beni düşündüren kıyaslamadır,
Passat 2.0 tdi mi? S40 1.6 d mi?

Passat performans konusunda tabiki tartışmasız, konfor konusunda ikisi makul, sağlamlık? işte burada o kemikli yapısıyla s40..

Muhtemel tercihim s40 olurdu..

Edit, s40 ve jetta segment olarak değerlendirilmiş, jetta nedir aq? Bizim eski 2000 vectra daha t*șaklı zevkinize de segmentinize de..
güncel Önemli Başlıklar