bugün

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt'in açıklamasına göre şirket türkiye'de yeni fabrika kurma kararını rafa kaldırmış. imaj kaybından korkarak bu kararı aldığı söyleniyor. yahudilerden sabun ve düğme yapan ülkenin teröristler leşe dönüşünce duyar kasması olayı da denebilir. bir takım iç hainler nedense buna çok sevinmiş. yapılanın ülke ekonomisine yapılmış bir zarar olduğunu göremeyenlere ne diyeyim ki? https://www.dw.com/tr/vol...C4%B1-erteledi/a-50833198
Ekonomide Dışa bağımlılık azalmadığı surece bu haberleri çok duyarız.
eyyoooo oleeeeyyyyy

ahoort ahoooorrtt

teeeyy teeeey teeeyyyyy

hela vela velvelaaaaaaa

çok da fifi mk.
Tüm Avrupa terörist olduğunu her fırsatta kanıtlıyor.birde hadsizler demokrasi dersi vermeye kalkıyor.
Şaşırmadım. Pkk pyd ye o kadar silah verdiler ki biz hepsini dümdüz ettik adamların bağrı yandı haliyle. Ee o kadar masrafa böyle bir müdahale tabiki ciğer sote yapar adamı. Şerefsizler aynı olay başlarına gelse nükleer atarlardı it oğlu itler.
sktrip gitsinler bir zahmet. zannedersin ki buraya yatırım yapınca karşılığında nohut falan alıyor ipneler. para kazanmak için ticaret yapıyorsunuz lan işte neyin tatavası bu. bir defa maksat başından yanlış. yatırımı nereye yapmazsın ? iç karışıklığı olan terör sorunu olan ülkelere. türkiye terörü temizlemeye çalışıyor zaten. bu her ske siyaset karıştırmazsa ölecek hastalığı beni hasta ediyor.

o st pauli takımına da kafam girsin ayrıca. sabah haberlerde görmüştüm es geçmeyeyim dedim * çocuk sosyal medyadan ülkesine destek oldu diye kadro dışı bırakmışlar. sorsan türkler şöyle böyle derler ama her türlü ipnelik bunlarda.
popülist bir karardır. imajın bu denli önemli olduğu günümüz koşullarında kendileri açısından faydacı bir karar. Bizim devlet yönetiminde gösteremediğimiz pragmatist bakış açısını kurumsal olarak göstermişler. Biz ise rüzgarın esişine göre...
Bu şeresizler de düşman bize. Götünüze sokturtmayın o fabrikayı.
şu an ertelemesi pek bir şey değiştirmez. şirket kuruldu ve Türkiye deki banka hesabına yatırım için gereken para yatırıldı.
Ne çok isterdim Türkiye olarak her mal da bir markamız olmasını. Örnek, tamamen herşeyi ile türkiye’nin ürettiği bir araba markamız olaymış. Ya da tamamen herşeyi ile ürettiğimiz bir cep telefonu markamız olaydı. Aslında vestel marka cep telefonu var ancak parçaları ithal edilerek birleştiriliyor. Tabi bunun yanında kaliteli ve güvenilir marka olması da önemli. Yani demek istediğim aslında bizim ciddi anlamda bir teknolojimiz olaydı belki Alman marka otomotiv kullanma ya da Iphone marka cep telefonu kullanma olayını da devletin yasaklama imkanı olurdu. Bir ülkenin bunu yapabilmesi için ekonomisinin de çok güçlü olması gerekir. Çin kendi vatandaşlarına sadece kendi ülkesinde ürettiği malları almalarına izin vermektedir. Bir çin vatandaşı ıphone marka telefonu kullanamıyor. Acaba biz de bugünleri görebilecekmiyiz acep.
güncel Önemli Başlıklar