1. 1.
  unutulmaz ayarlardan biridir..Bill Gates, Comdex bilgisayar fuarını gezdikten sonra bir açıklama yapmistir ve söyle buyurmustur:
  "Volkswagen( VW) kendi teknolojisini eğer bilgisayar endüstrisi kadar geliştirmiş olsaydı, su anda 25 dolarlık otomobiller bir depo benzinle 1000 kilometre gidiyor olurdu."
  Volkswagen, Bill Gates'in bu örneği vermesinden sonra bir basın açıklaması yaptı... "VW teknolojisi Microsoft teknolojisi gibi olsaydı otomobiller söyle olurdu:

  1-Ortada hiç bir neden yokken otomobiller günde en az iki kere stop ederdi.

  2-Yol çizgileri her yeniden boyandığında yeni bir otomobil almak zorunda kalırdınız.

  3-Otoyolda giderken birdenbire otomobilin bütün göstergeleri kilitlenir ve sizin bunu kabullenip arabayı bastan çalıştırmanız gerekirdi.

  4-Bazen sağa dönüş gibi basit bir manevra, arabanın tamamen stop etmesine neden olur ve bu durumda motoru tekrar yüklemeniz gerekirdi.

  5-Macintosh güneş enerjisiyle çalışan daha güvenli, çok daha süratli bir otomobil yapar ancak bu araba mevcut yolların sadece yüzde beşinde gidebilirdi.

  6-Yağ, hararet ve akü ikaz ışıklarının hepsi ortadan kalkar ve tek bir "Genel Koruma Hatası" sinyali olurdu.

  7-Yeni koltuklar herkesin ayni boy ve ağırlıkta olmasını gerektirirdi.

  8-Bazen araba durup dururken kilitlenir ve ayni anda kapı kilidini açıp marsa basıp bir elle de anteni tutmadıkça blokaj çözülmezdi. (Ctrl+Alt+Delete)

  9-VW her yeni model otomobili piyasaya çıkardığında müşterilerin araba kullanmayı bastan öğrenmeleri gerekirdi."

  10-Hava yastıkları açılmadan evvel "Emin misiniz" diye sorardı.
  220 -5 ... atan alir spor
 2. 2.
  (bkz: şehir efsaneleri)
  ayrıca başka bir versiyonu için;
  Bill Gates Microsoftsun bir seminerinde bilgisayar sektöründeki gelişmenin hızını anlatmak için şöyle bir benzetme yapmış...
  Eğer Volkswagen firması son 25 yıl içinde bilgisayar sektörü kadar hızlı gelişmiş olsaydı bugün 500 dolara alacağımız arabalara 25 dolarlık benzin koyup dünya turu atmamız mümkün olacaktı"

  Birkaç gün sonra VW firmasının bir basın açıklaması yayınlanmış.

  Eğer otomotiv sektörü Bill Gates'in işletim sistemi gibi gelişmiş olsaydı, her alacağımız arabada tek koltuk olacak, diğer koltuklar için ekstra lisans parası ödemek zorunda kalacaktık; arabamız sadece bizim ürettiğimiz benzinle çalışacak; gösterge tablosundaki tüm ikaz ve uyarı ışıkları yerine üzerinde
  "ARABANIZ GEÇERSiZ BiR iŞLEM YÜRÜTTÜ VE KAPATILACAKTIR"
  yazan tek bir lamba olacaktı. Ayrıca her kazadan sonra arabanın hava yastıkları açılmadan önce bir düğmenin üzerinde
  "HAVA YASTIKLARI AÇILACAK EMiN MiSiNiZ" diyen bir ışık yanacaktı
  21 -1 ... zebani
 3. 3.
  ''Hava yastıkları açılmadan evvel "Emin misiniz" diye sorardı'' ayari dillere destan olmus ayardir.
  19 -1 ... zehir
 4. 4.
  windows 3.1 ile xp arasındaki farklarla, 1990 model vw golf ile şimdiki golf arasındaki farklara baktığımızda durum anlaşılacaktır. otomobiller hala hareket etmek için milyon yıl önce icat edilmiş tekerlekleri kullanıyor.
  11 -9 ... endemik pandemi
 5. 5.
  forward mail geyiği halini almış şehir efsanesidir.

  vakti zamanında, günümüz anchorman'i korcan karar abimizin sunduğu şok isimli güzide program ile ten uyumu yakalayan şeker mi şeker, sempatik mi sempatik bir internet sitesi var idi. halen var mı bilmiyorum. o kadar uyuşuk bir insanım ki google vasıtasıyla aramaya bile üşeniyorum. http://www.efsaneler.com idi bahsettiğim şukela site.

  o siteyi yapan elemanlar son derece üşütük tiplerdi. kıçlarından paso efsane üretirlerdi. bir de tutan bir efsane bulduklarında onu türetir, başka başka insanların ağzından değişik yaklaşımlar getirirlerdi. bu bill gates hadisesine dönecek olursak;

  henüz hiçbir yerde yayınlanmamış volswagen vs bill gates episode 2 isimli kapışmaya değinelim.

  previously on volkswagen vs bill gates

  Birkaç gün sonra VW firmasının bir basın açıklaması yayınlanmış.

  Eğer otomotiv sektörü Bill Gates'in işletim sistemi gibi gelişmiş olsaydı, her alacağımız arabada tek koltuk olacak, diğer koltuklar için ekstra lisans parası ödemek zorunda kalacaktık; arabamız sadece bizim ürettiğimiz benzinle çalışacak; gösterge tablosundaki tüm ikaz ve uyarı ışıkları yerine üzerinde
  "ARABANIZ GEÇERSiZ BiR iŞLEM YÜRÜTTÜ VE KAPATILACAKTIR"
  yazan tek bir lamba olacaktı. Ayrıca her kazadan sonra arabanın hava yastıkları açılmadan önce bir düğmenin üzerinde
  "HAVA YASTIKLARI AÇILACAK EMiN MiSiNiZ" diyen bir ışık yanacaktı

  and then suddenly...

  bill gates basın açıklaması eline ulaştığı gibi basın danışmanı eru pierre renoir'i aradı. tahmin edebileceğiniz üzere bu basın danışmanı fransız idi. kendisinden fransızca olarak şu metni basın yoluyla bütün dünyaya duyurmasını istedi;

  "siz almanlar çok kabasınız."

  bu açıklamanın akabinde bütün dünya ayağa kalktı ve bill gates knockout ile müsabakayı galip bitiren taraf oldu. almanlar abd'ye savaş açtı. abd danimarka'daki üssünü kullanarak volkswagen binalarını teker teker vurdu. daha sonra fransızlar eski dostları abd'nin tarafına geçip, tarihsel düşmanları almanya'ya kara harekatı düzenledi. avrupa'nın göbeğinde bütün bunlar yaşanırken, çinliler yavaş yavaş senkronize bir şekilde zıplamaya başlamışlardı. türkler halen "laikçi vs dinci" eksninde kahvehane muhabbeti yaparken, fırsattan istifade eden ermeniler istanbul'u işgal etti. bunu duyan aborjinler sydney opera house'u taş ve sopalarla yerle bir etti. bu duruma çok üzülen şeker kız candy dağa kaçtı. tsubasa'nın yeni icadı delergeçerus şutu fuji dağı'nı fuji ovası yaptı. ilk göçebe türk boylarının torunları "fuji ovası bozkurt yuvası" deyu ortamları inletirken aldı da bir yağmur aman allah...

  bzzzttt... dzzttt...

  velhasılı kelam;

  şu koduğumun efsanelerini üretenlerin beyin kıvrımları arasında çıban çıksın inşallah. amen.
  12 -3 ... cemsbg
 6. 6.
  şehir efsanesi bile olsa hikayenin kendisi başlı başına bir ayardır.
  3 ... enemyof
 7. 7.
  bu olayı seneler önce okumuştum. gerçekten çok hoşuma gitmişti. volkswagen firmasının verdiği cevaptaki en can alıcı nokta: "Hava yastıkları açılmadan evvel "Emin misiniz" diye sorardı" cavabıdır.
  -1 ... saxophoneprince
 8. 8.
  çoğuna göre kapak gibi görünse de bill gates in yaptığı açıklama doğru vw nin yaptığı ise yaptığı açıklama ise tamamen saçmalıktır.
  bilgisayar teknolojisin 20 yılda gösterdiği gelişmeyi otomobil sektörü gösterseydi bill gatesin dediği gibi 1 depo benzinle dünyayı gezerdik vs.

  vw nin açıklamalarına gelince

  işletim sistemi milyonlarca kod satırından binlerce algoritmadan oluştuğu için arada çakışma olması yani donması ,yeniden başlatılması normaldir.(win 7 ile bu sorun büyük ölçüde düzeltildi). vw nin işine gelmiyorsa başka işletim sistemi kullansın.
  -1 ... kajmeran27
 9. 9.
  bazı gerizekalılar otomotiv sektörünün pc sektörü kadar hızlı gelişmesini bekleyedursun, tarihi ayardır efendim. he canım he, otomotiv sektörü pc sektörü kadar hızlı gelişsin, 1 damla benzinle dünyayı gezelim amına koyim, hatta o kadar ilerlesin ki sektör; arabaları motorsuz satsınlar, biz pazardan aldığımız kumandalı araba motorlarını söküp arabaya takalım ve çalışsın. ne güzel olur değil mi?

  512mb lık ekran kartının hafızasını 2-3 mikroçip ekleyerek 1gb a yükseltmek gelişme mi oluyor amına koyayım?
  -3 ... brian o conner
 10. 10.
  bir vw beetle kullanıcısı olarak bill gates'in verdiği ayarı geçememiş bir misilleme olarak görüyorum haklılar ama realist değiller.
  1 ... alikurt