bugün

ilk defa 2016 yazında Ataşehir Shot'ta yanında 20 lik bilmem kaç kızla gördüğüm türkücüdür.
eren bülbül hakkında tek kelime etmesini beklediğimiz sanatçı.
Halkın adamı kıvamından halkın düşmanı kıvamına düşen sanatçı.
an itibariyle pencereden sesini duyduğum şarkıcı.
bir ara konserine gitmiştim o kadar içmişti ki aha sahneden düşecek diye iddiaya girmiştik arkadaslarla. kaybettim. adam sağlam içici.
ne pop severim ne karadeniz müziğini. ama bu adama hastayım birader. aleni alenii obaa
görsel
Çakma atatürkçü lağım ağızlı komunist.
her şarkısından önce yarım saat önce konuşan adam.

biraz atatürk
biraz sevgi seli ve seyirciyi övme ( sizi sevmekle meşgulum felan )
biraz emek kokan türk anaları
biraz türkiye sevgisi
kensini Bir entellektüel olarak gorup sarki söylemeyi ikinci iş sayan müzisyen.

parayı, şöhreti bulunca şirazenizi kaybediyorsunuz. Basın toplantısı düzenleyen, sosyal medyadan basın açıklaması yapanlara ayar oluyorum. Siz pop muzisyenleri magazin programlarinda kendinizi mozart ayarinda sanıyorsunuz ama işin aslı öyle degil.

Gelelim tekrar konak'a. Sosyalist olmak sorun degil hocam sorun bunu ayricalikmis gibi gostermen. Bak baris manco sarkilariyla hayirlaniyor. Asil yucelik bu iste.
kendisini barış manço ile kıyaslayabilmek için, ilk olarak manço'nun zirve yaptığı yıllardaki medyanın durumunu ve siyasi konjonktürünü ele almak gerekiyor;

güncel bir örnek vermek gerekirse: ''google'ı ilk icat eden sultan abdülhamit han'dır'' demişti bir prof. dr.
günümüz medyası: bu sallamasyon beyanın altını doldurmaya çalışıyor.
90'lar medyası: 1 hafta dalga geçerdi, beyanı yapan kişi insan içine çıkamaz işinden ayrılmak zorunda kalırdı.

2. örnek ise ''amerika'yı ilk müslümanlar kayıkla keşfetti'' diyen malum şahıs. günümüzde yine olmayan şeylerle altı doldurulmaya çalışıldı ama türkiye gündemi normal halinde seyredip 1 haftada unutuldu.
90'larda günlerce dalga geçilir, karikatürleri çizilirdi.
(elbette yaz aylarında en açık havada bile 2-4 metre dalgada kayıkla geçmişlerdir ve elbette kanıtları vardır ay lmao )

bu devirde siyasi iktidara karşı görüş belirten ve doğrularını söyleyen sanatçıların işsiz kaldığı, yalayanın (faşizm söyleme mecburiyetidir) ihya olduğu bir düzende,konak'ın söyledikleri oldukça cesur.

not: hiç bir şarkısını dinlemem, karadeniz ağzından (şivesinden) hoşlanmam ve karadeniz'de bir süre yaşadım.

not2: karadeniz'de yaşadığım dönem bir kaç fıkraya dahil oldum ama onlar başka başlıklara.
Zigana dağları parçasını güzel yorumladı.
Türkiye'de sanatçı sıfatını taşıdığını düşündüğüm nadir insanlardandır.
Abartıdan nasibini almıştır, kendisi bir nevi abdurrahman çelebi'dir.
Piyasadaki diğer karadeniz müzikleriyle öne çıkmış isimlere nazaran, işini iyi ve sanatsal, daha ciddiye alınası şekilde yapanlardan olduğu söylenebilir. Fakat allah vergisi olarak mükemmel de bir sesi yok, bir de adam sırf şive, sesi elbet ismail türütten güzel denebilir o kadar.
Bir dönem kimi bünyelerce faşist olarak algılanabilecek milliyetçi, bir dönem hdpye sempatiyle bakan, abdye yerleşebilirim diyen solcu vs. olarak öne çıktı.
trabzon rize insanı fırıldaktır işte.
bu arada henüz 67 doğumlu olduğunu öğrenmem şaşırtmıştı, adam basbayağı yaşlı saç sakal bembeyaz.
Şu saatte dinlenilen.
Hemşerimdir ama zerre hazzetmem.hdp'liler evimde kalabilir dedikten sonra trabzon'da kredisi bitti.
görsel
Uyuz olurum kendisine. Kuzeyin fırlattığı.
Sanatci. Kardeşimi dogum sendromu sebebiyle hastane hastane gezdirdigimiz dönemde çok dinlerdim şarkılarını.
Star tv de program yapıyor. Kadınım, nar tanem, gülüm, süzme balim falan diyor. Bu adamın tarzını pek sevmiyorum.
Her şarkısında ağlayasım geliyor. Şiir okumasa daha iyi olacak.
Aleni aleni şarkısı kesinlikle dinlemeye değer.
bugün doğum günü kendisinin. nice beraber mutlu yaşlara.