bugün

dünyanın en çok kazananları;

https://www.mynet.com/gal...zehra-gunes-371886-myspor
sevdiğim bir spor oyunu.
güzel bir spor dalı.
servislerim öldürücüdür kapışmak isteyen bayanlar mesaj atsın.
Birkaç ay önce sağ omzumdaki sakatlık nedeniyle veda etmek zorunda kaldığım spor dalı. Belli bir yaştan sonra olmuyormuş demek, Onun yerine yüzmeye ağırlık verdim. yine de can atıyorum tekrar voleybol oynayabilmek için ama artık bu pek mümkün gözükmüyor maalesef.
türkiyede erkekler futbol kızlar voleybol oynar.
Türkiye futbol ve voleybol ülkesidir. Tıpkı abd'nin beyzbol ve amerikan futbolu ülkesi olması gibi.
türkiye'de popülerlik açısından erkek branşları içinde futbol ve basketbol'dan sonra üçüncü,
kadın spor branşları içinde birinci sıradaki spor branşı.
hem erkek hem bayan milli takımımız bizi gururlandırmaya devam ediyor.
Bayan maçları izlemek çok zevklidir.
Oyun alanı, 18×9 m ölçülerinde bir dikdörtgendir ve her yönde en az 3 m genişliğinde olan bir serbest
bölge ile çevrilmiştir. Oynaması çok keyiflidir. amaç topun yere düşmemesini sağlamaktır.
https://twitter.com/i/status/1246753448030134273
görsel
Uzun seneler oynadıktan sonra, sağ dizimde hala marazı devam eden spor.

Sonra fotodan yürüyüp "elin neden büyük" demeyin, tabiysi sizi daha iyi pataklayabilmek için.
amerikan icadı.
Harika bir voleybol animesi "Haikyuu"!
Şiddetle tavsiye ederim, gençlik yıllarına götürüyor ve voleybol arzusunu canlandırıyor.
ilkokul dan lise sona kadar sınıflardaki bazı erkek öğrencilerin erkeklerle futbol oynamayıp bu sporu kızlarla beraber yaptıkları gerçeği.
türkiye'de tehlikededir. özellikle kadın voleybolunda büyük problemler var. hem ekonomik koşullar, hem de iktidarın kadın voleyboluna bakışı yüzünden çoğu kulüp kapanıyor. yatırım her nedense (!) erkek voleyboluna yapılıyor. böyle giderse birkaç güçlü kulüp dışında türkiye'de kadın voleybolu biter.
içerik bulunamadı.
bir ara uğraştığım spor. ayrıca haberlerde gördüm efeler ligini halkbank takımı kazanmış.
6 kişlik takımlarla oynanır.sağlığınız için yararlı bir spordur.
Bilmeyenlerin erkek maçlarından hiçbir şey anlamadıkları ve güzelliğini göremedikleri güzelim spordur.. Karşı tarafın çirkefliklerine maruz kalmadığın nadir güzel sporlarımızdandır. Bir de genel çoğunluk kadın turnuvalarını izler bu sporun özellikle brezilya maçları..Bu kesimin voleybol kadın sporudur dediklerini de duyar gibi olursunuz hatta. Her neyse hala başlamayan varsa başlasın eğlencenin dibine ulaştırır sizi.
istanbul da oynayan bir ekip bulamadığım için uzak kaldığım spordur. olsa da oynasak.
Bir zamanlar , sgk alt yapısında oynadığım spor. Çok azimli, hırslı ve çalışkandım. Devam etseydim çok iyi yerlerde olabilirdim. Malesef antrenörümün ani vefatı beni çok etkilemişti. Bu nedenle hevesim kırılmış birdaha gitmek istememiştim. Ruhun şad olsun canım hocam.
Topa her vuruşta kanatlanip ucacakmisim hissi uyandıran bi türlü vazgecemedigim spor faaliyetidir.