bugün

akıllara durgunluk veren sorunsaldır.

vişne denen meyveye arabada 5 evde 15 basacağı halde, dilberlerin dudağına ismini verecek kadar lezzetli olduğu halde, bir vişne suyu realitesi olmasına karşın neden kiraz suyu olmadığı sorunsalıdır.

kanımca önümüzdeki günlerde kamuoyunu oldukça meşgul edecek bu ciddi sorunsala bir an önce cevap verilmelidir.
yoksa;
kiraz suyu vardı da biz mi içtik ?
hemen çözümlüyorum: çünkü; bozuk kirazın tadı kapatılamayacak kadar kötü olur.
'çünkü vişne, kiraza oranla daha suludur, üretimde daha az maliyet gerektirir.' diye cevap verilmesi halide çözülebilecek sorun.
hemen çözümlüyorum: çünkü kiraz, vişneye oranla daha çabuk kurtlanır.
çünkü kirazları küpe yapıyoruz biz diye cevap verilmesi gereken sorun.
"kirazın baskın bir tadı yoktur sulandırırsan su tadı gelir, halbuki vişne ekşidir" cevabıyla çözümlenir. doğru cevap budur. nerden mi biliyorum, yıllardır kiraz ve vişne yetiştiriyoruz bebeğim.
belki ben zenginim, az sulu olmasına karşın daha çok kiraz kullanarak yapılan kiraz suyunu içme ayrıcalığına kavuşmak istiyorum. belki abone oldum, daha bozulmadan kapımda görüyorum kiraz suyunu ?

olamaz mı elbette olabilir...
o zaman benim neden flütüm yok, neden kiraz suyu yok lan!

(bkz: cevap veremediler)
çünkü kadının bile nazlısı daha makbuldür. vişne de ekşilik bir gizem vardır. daha çekici gelir insana. kiraz ise tek ısırışta herşeyi ortay döker. *
karpuz gibi sulu birmeyvenin dahi suyu olmamasındandır. Burada mühim olan meyvedeki tat ve ya su oranından ziyade aromanın yoğunluğudur.
Meyve suyu dediğimiz şey de suya o aromanın katılmasından başka bir şey değildir. %10 da meyve konsantresi koyarlar oh miss.

Fakat çok istiyorsanız, katı meyve sıkacağında çekirdekleri çıkarılmış kirazlardan kiraz suyu elde edebilirsiniz.
Tabi o da muhtemelen tad olarak g.tüme benzeyecektir.
(bkz: her kuşu öptük bir leylek kaldı)
görsel

kim demiş yok diye? vardır efenim. çokta yararlıdır. ancak taze içilmesi çok önemlidir.

http://kirazsuyu.com/
güncel Önemli Başlıklar