Advertisement

 1. 1.
  Deneyimli sürücüler tarafından aydınlatılmayı bekledigim konudur.
  1 -1 ... halitzi yavsakligil
 2. 2.
  tecrübeli şoför için yoktur.
  -4 ... hastavilla
 3. 3.
  motor freni denilen bir olay vardır. mesela 120 km hız ile gidiyorsun hızla süratini düşürmen gerek frene basarsın ama yeterli gelmez ise dört üç ya da ikinci vitese alıp debriyajın yardımı ile motorun tekerlere vermiş olduğu gücü azaltmış olursun.
  1 -1 ... durak bilgi
 4. 4.
  Tecrübeli şöför vitesi boşa almanın ahmaklık olduğunu bilir. Araç yokuşları viteste inerse yakıt tüketimi rölantiden daha az olacaktır.
  5 -1 ... serdarsl06
 5. 5.
  Hangi durumlarda bosa almak?
  Ucu acik bir soru olmus.
  2 ... pembepapyonlufil
 6. 6.
  Araba park halindeyken yoktur.
  ... sairceketli
 7. 7.
  Durduğumda arabayı istop etmeden yaptığım eylem. Hatta dönüşlerde vs vites küçültürken sürekli yaparım. Hem debriyaja basmamış oluyor hem de arabanın kontrolünü sağlamış oluyorum. Dur kalktı debriyaj ile gaza ağırlık vermek motoru yorar zira.
  ... benimhalaumudumvar
 8. 8.
  Yeni araçlarda vitesi boşa almak yakıt tüketimini bi hayli artırır vitesi boşa attığın zaman aracı durdurmak için baskı balatalara daha çok yük binecektir baskı balata ömrünü kısaltır eğer bir gün büyük araç kullanırsanız anlarsınız demek istediğimi not ağır vasıta şöförüyüm.
  2 ... trucker
 9. 9.
  yakıt tüketimidir. malumunuz araçlar dinamik enerjisini statik enerjiye çevirdiği sırada aktarma organlarıyla motor ayrılmamış ise motor devir çevirecektir bu durum frenlemeye yardım etmekle birlikte yanma odasına giren yakıtın bilimum olduğu andır rolantide biraz daha fazla olur ayrıca boşta giden araç süratliyse motorun soğumasını sağlar ve buda yakıtı arttırır. şimdi gelelim neden bunları anlattım, bakınız https://finans.haberler.com/akaryakit/
  bu adresteki akaryakıt fiyatlarına. bu amına kodumun ülkesinde ben gönül rahatlığıyla depoyu dolduramıyorum hatta gaz deposundan bahsediyorum yanlış olmasın benzin depo kapağı 10 senedir ellenmediğinden içinden ne çıkar merak ediyorum. hatta kapağın içinin nasıl olduğunu unuttum diyebilirim. arkadaşlar öyle bir devirdeyizki arabaları çok sakin kullanmalıyız yakıt fiyatları feci.
  -1 ... lecolatesla
 10. 10.
  frene bastığınızda motor kompresöre binmez ve bütün yük frene kalır. bunun sonucunu da açıklamiyim bi zahmet aq
  ... ozzy osbourne