bugün

Avucuna doldur öyle iç.
Viski ne sikimki yanında bir şeyle içilsin aq. En kral içki kokteyllerdir. içerisinde viski olan kokteyl vardır evet ama sek viski bok gibidir.
blend viskiyse karpuz reçelinden,

tuzlu fıstığa kadar yelpazeyi geniş tutarım

genel de dondurma ile ama eve asla mado giremez

bu konuda çok hassasım.

ama single malt ise iş değişir.

single maltta tercihim iskoç değil galler bölgesidir.

tek shot oda sıcaklığında,

soğutulmuş kristal kadeh ile.
görsel
Sek icilir. Viski tasi, her mekanda bulunmadigi icin buz atmak yerine dondurucuda bekletilmis bardakta servis edilir. Raki ve digerleri gibi kadeh kadeh icilmez, viskiyle sarhos olmayi denemek anca embesil isidir. Viski keyif ickisidir. Bu ickinin de adabi budur.
Buz olmalı birde çukulata.
Kadın ve puro ile içilir.
Ben bardakla içiyorum.
Yanında ne gider diye soruyorsan orasını bilmem bilader, badem diyen çıkar, zeytin diyen çıkar.
içilmez.
viski içmek için insanın kendini zorlaması lazım.
berbat bir tada kendini alıştırmak için defalarca zorlarsın.
sonunda sana normal gelir.
viskinin tadı nasıl içerseniz için berbattır.
Sek, belki bir parça buz.

Duruma göre yanına badem, fındık veya bir parça çikolata.

En azından ben böyle yapıyorum.
bence sek içilmeli viski, yanına meze filan olmadan belki soda olabilir.
ha ben içemiyorum sek orası ayrı o yüzden viski içmiyorum da. her şeyin bir adabı var sonuçta, herkes yiyebileceğinin altına yatmalı.

vodka derseniz sek rahat rahat içerim rakıda da meze sıkıntısı yok o yüzden içerim ama viski benim işim değil.
acılar ile içilir.
Kola ile içilmesi gerektiğini iddaa edenler vardır. Ancak kola viskinin tadından eser bırakmaz ve igrenc bi tat verir. Kolay içilsin diye düşülmemesi gereken hatadır. Sek içilmesi mümkünse içilmeli. Bu arada viski buz ile seyreltilmez. Hatta viski soğuk içilmez. Gerçek viski severler oda sıcaklığında içilmesi gerektiğini bilir.
Kola ile güzel oluyor viskinin kötü tadını hissetmiyorsun. Damak meselesi tabi ama viski bana güzel gelmemişti içtiğimde.
tadını almak için sek içilmesi gerekir. kola vs. ile içen kırolar da vardır o ayrı.
Sek içilmesi tavsiye edilen içkidir.
Sert bir içkidir, ne kadar seyreltirseniz seyreltin o sertlik kaybolmaz sadece tadı bozulur.
Belki yanında bir parça iyi kalite çikolata. O kadar.

Kadınların pek hazettiği içki türü değildir.
ağızla içilir. ne içerseniz için ağzınızla için.
herkesin viski içimi farklıdır. yok öyle içilir, yok böyle içilir anlamında kalıplaşmış bir yargı oluşturmak mantıksızdır.

ben kendi adıma sek viski tercihimdir ama ortamdaysak: buzlu viski ve bunların yanında kaliteli puro içiyorum. damak tadıma gayet iyi gidiyor.
Buz ile icilmez kiymetli sözlük yazarlari, zira buz viskinin içindeki alkol oranini düşürür ve sulandırılmış hissi yaratır.
Fakat viskinin soğuk tüketilmesi her zaman istenilen bir tüketim şeklidir.

Nitekim bu sorunun çözümü soğutulmuş viski taşlarıdır.
Sabuntaşından da olabileceği gibi paslanmaz celikten de imal edilmektedir.

Şahsımca kesinlikle buz yerine viski taşlarının kullanımı tavsiye edilir.

Ayrıca işbu taşlarla ilgili şöyle bir tanımlama metnini de sizlerle paylaşmak isterim.
https://www.maltwhisky.de/whisky-steine/
viskisine göre değşir. Ama temel olarak muhakkak sek içilir.
Viski bardağıyla içilir, bana göre meşe fıçılarda çift filtre olanlar tercih edilmeli.
kendiniz yapmaya çalışmayın çünkü yeterli seyreltmeleri sağlayamazsanız günün sonunda kör olabileceğiniz yaşanabilir bir durumdur.

düşük bütçeli olarak ballentines gerçekten geçerli bir viskidir ve elma suyu, redbull veyahut maden suyuyla gerçekten güzel gider.
hazır viski hemen hemen cahilliktir. firmanın kendi kafasına göre hazırladığı tadı vardır. size onu sunarlar.

yurt dışında kafanıza göre yapanı vardır. denersiniz bu dersiniz falan.

kendiniz yapmaya çalışın. hazır alkolle kafanıza göre aroma ve tadlar karıştırın.
iyi bir Viski içecekseniz bir şeyle karıştırıp piç etmemenizi tavsiye ederim. Mümkünse buz bile atılmamalı içine, varsa viski taşı, yoksa hafif soğutup içerseniz viskinin tadını bozmamış, içindeki aromaların keyfini çıkarmış olursunuz.
güncel Önemli Başlıklar