1. 1.
    iyi bir Viski içecekseniz bir şeyle karıştırıp piç etmemenizi tavsiye ederim. Mümkünse buz bile atılmamalı içine, varsa viski taşı, yoksa hafif soğutup içerseniz viskinin tadını bozmamış, içindeki aromaların keyfini çıkarmış olursunuz.
    5 ... temirata
  2. 2.
    hazır viski hemen hemen cahilliktir. firmanın kendi kafasına göre hazırladığı tadı vardır. size onu sunarlar.

yurt dışında kafanıza göre yapanı vardır. denersiniz bu dersiniz falan.

kendiniz yapmaya çalışın. hazır alkolle kafanıza göre aroma ve tadlar karıştırın.
    1 -6 ... sebbaha kadar mokoko
  3. 3.
    kendiniz yapmaya çalışmayın çünkü yeterli seyreltmeleri sağlayamazsanız günün sonunda kör olabileceğiniz yaşanabilir bir durumdur.

düşük bütçeli olarak ballentines gerçekten geçerli bir viskidir ve elma suyu, redbull veyahut maden suyuyla gerçekten güzel gider.
    2 -2 ... ipinucunukacirdim
  4. 4.
    Viski bardağıyla içilir, bana göre meşe fıçılarda çift filtre olanlar tercih edilmeli.
    2 ... hopkins
  5. 5.
    Ne ile isterseniz onla içilir. içerken keyif alıyorsan neyle içtiğinin ne önemi var? istersen ayranla iç. Kullanma klavuzu mu var bu yavrunun?

Not: eksileyin istediğiniz kadar. Doğrum bu. Alkol mü sizi, siz mi alkolü memnun edeceksiniz?
    3 -4 ... kirmizikart
  6. 6.
    viskisine göre değşir. Ama temel olarak muhakkak sek içilir.
    2 ... flat head
  7. 7.
    Buz ile icilmez kiymetli sözlük yazarlari, zira buz viskinin içindeki alkol oranini düşürür ve sulandırılmış hissi yaratır.
    Fakat viskinin soğuk tüketilmesi her zaman istenilen bir tüketim şeklidir.

Nitekim bu sorunun çözümü soğutulmuş viski taşlarıdır.
    Sabuntaşından da olabileceği gibi paslanmaz celikten de imal edilmektedir.

Şahsımca kesinlikle buz yerine viski taşlarının kullanımı tavsiye edilir.

Ayrıca işbu taşlarla ilgili şöyle bir tanımlama metnini de sizlerle paylaşmak isterim.
    https://www.maltwhisky.de/whisky-steine/
    2 ... ich bin der kerem
  8. 8.
    herkesin viski içimi farklıdır. yok öyle içilir, yok böyle içilir anlamında kalıplaşmış bir yargı oluşturmak mantıksızdır.

ben kendi adıma sek viski tercihimdir ama ortamdaysak: buzlu viski ve bunların yanında kaliteli puro içiyorum. damak tadıma gayet iyi gidiyor.
    3 -1 ... akragos
  9. 9.
    ağızla içilir. ne içerseniz için ağzınızla için.
    4 ... bendoktordegilimhekimim
  10. 10.
    Sek içilmesi tavsiye edilen içkidir.
    Sert bir içkidir, ne kadar seyreltirseniz seyreltin o sertlik kaybolmaz sadece tadı bozulur.
    Belki yanında bir parça iyi kalite çikolata. O kadar.

Kadınların pek hazettiği içki türü değildir.
    7 -1 ... zeytinyagli dolma kalem