1. 1.
  Açıklama Gazi Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'a aittir.

  Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, RS FM’de Atilla Güner'le Akşam Postası'na konuk olarak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışı değerlendirmiş.

  Vaka sayısının artış gösterdiği bu günlerde muhalefete de kızdığını belirten Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol:

  "Ben bilim insanıyım ve politikayla ilgilenmek istemiyorum, isteseydim o sahnede olurdum. Beni bu pozisyona düşürdüğü için şu anda sadece yönetimde olanlara değil yönetime talip olanlara da sitem ediyorum. Herkesin bir pandemi çıkış planı olması lazım. Şu anda Türkiye ve dünyanın en önemli gündemi ve düğümü bu. Onlar konuşsa politik kısımları ve meseleleri de biz bu duruma düşmesek. Bizim tek derdimiz var. Acaba kamu sağlığı için bilgilerimizi ve tecrübelerimizi olumlu bir şekilde masa görebilir miyiz? Benim ülkemin sıkıntıya düşüyor olması beni ancak mahcup eder, üzer. Pandemiyi kutuplaştırmayalım. Bizim öyle bir derdimiz yok ve beni çok üzüyor." demiş.

  https://tr.sputniknews.co...-muhalefet-de-sorumludur/
  1 -1 ... zalahani
 2. 2.
  "ben bilim insanıyım ve politikayla ilgilenmek istemiyorum, isteseydim o sahnede olurdum..."

  Ablacım keşke biraz da siyaseti takip etseydin de içişleri bakanlığı, sağlık bakanlığı, cumhurbaşkanlığı gibi kurumlar üzerinde muhalefetin etkisinin olmadığını görseydin. Yanlışlık varsa söyleyebilirler ama doğrudan yaptırım gücü yok.
  1 -1 ... yani herhalde sanirim galiba
 3. 3.
  Virüs sürecinde genel olarak herkes sorumludur. Partiler olsun Belediyeler olsun insanlar olsun. herkes.
  Ama Maske takmam diye kavga eden mallar var ülkede.
  1 ... desifreleyici