1. 1.
  siirt'in baykan ilçesine bağlı ziyaret beldesi'nde bulunan türbe. *
  ... cevapsiz soru
 2. 2.
  doğrudur. siirt te gidip gezdiğim yerlerden biridir. ancak şunu bilmek gerekir ki veysel karani nin 3 türbesi bulunmaktadır. bunlar baykam, şam ve yemen'dedir.

  kafanız mı karıştı? karışmasın lütfen. dikkat buyurunuz ki canım ülkemde din ticareti almış balını gidiyorken bu hale şaşmamak gerekir. bir zatın 3 mezarı varsa buna başka ne denirki. bu türbe hayli ziyaretçi çekmekte ve baykan için ciddi bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. yazıktır, günahtır. islam dinini de haraca bağladık ya helal olsun bize.

  işte konuyla ilgili iha nın bir haberi:

  ''Siirt'in Baykan ilçesi'ne bağlı Ziyaret Beldesi'nde bulunan Hazreti Veysel Karani Türbesi, Kurban Bayramı'nda ziyaretçi akınına uğradı. Hz. Muhammed'in hırkasını hediye ettiği Veysel Karani Hazretleri'nin Siirt'in Baykan ilçesi'ne bağlı Ziyaret Beldesi'nde bulunan türbesi, Kurban Bayramı nedeniyle yurdun dört bir yanından gelen insanlarla dolup taşıyor. Kurban Bayramı'nın satışları bir hayli arttığını ve ekonomik bir canlılık yaşandığını belirten belde sakinleri, çok bereketli günler yaşadıklarını söylediler . ''

  denecek başka ne var ki.
  1 ... yuzyillardir akan cesme
 3. 3.
  veysel karani türbesi
  ... anambunelan
 4. 4.
  siirt baykanın ziyaret beldesinde bulunan türbedir.
  ... salvadorevincenzo
 5. 5.
  vakti zamanında gece hayatının yoğun seksüel atmosferinden sıkılan ümit karan ın da dur bakalım belki bir şey vardır diyerek gittiği neye yönelik olduğu belli olmayan yapı.
  ... cok balo gordum
 6. 6.
  tayyip'in köpekleri ışid tarafından havaya uçurulmuştur.
  1 ... sadaeke