bugün

aynı kediyi iki kez kısırlaştırdığını öğrendikten sonra
haliyle yaşanır.
günümüz ekonomnik koşullarında insanların tüccar mantığıyla iş yapması sonucunda iş ahlakının azalması ile oluşan kaygılardan biridir. sadece veterinerle sınırlı olmayıp, doktora, hakime, mühendise şeklinde uzatılabilir bu liste.
insana güvenmemek nneticesinde doğal olarak ortaya çıkan olgudur. müteahhitin malzemeden çalmasındna şüpheleniriz. pazarda bakkalda teraziden şüpheleniriz. kırmızı biber alırız kiremit tozu çıkar. kasaptan et alırız öğreniriz ki kişisel kesimhanesinde at eşek keser. tavuk dönerindne martı çıkar. suucktan domuz çıkar. % 100 dana diye aldığımız hazır köfteyi kızartırkan bütün ev kuyruk yağı kokar. hangi birine güvenelim ki. ha biz milletten şüphelenirken işimizi doğru mu yapıyoruz yoksa başkaları da bizden mi şüpheleniyor? kim kime güvenecek? dilimize oturmuş babana bile güvenme diye.

(bkz: hangimiz nerdeyiz ki)
yerine göre mantıklıdır. Kedi için yapması gereken test yerine köpek için olanını yapıp hem test sonuçlarını anlamsız hale getirip hem de daha yüksek para alanı var. Dört yanını pire ve mantar sarmış hayvanı sağlıklı diye gönderen var. Yapabileceği her tür uygulamayı gerekli gereksiz yapıp hayvanı ve keseyi madur eden var. 'Parazit aşıları tam, gene de dışarı çıkacaksa ekstra gene yapalım' diyeni var.**Yanlış aşı yapanı var.
Bu durumda bir veterinere güvenmek için bol gözlem, kontrol ve ufak uygulamalarla başlatmak gerekebiliyor. Çünkü ne yazık ki sosyete veterineri ya da çok tanınmış olması bile yukarıdaki durumları engellemeyebiliyor.
Mantıklı olandır.çünkü veterinerler ticarethane mantığıyla işler(istisnalar hariç) amaçları can kurtarmak değil daha ne kadar geçirebilirim düşüncesidir. Bu nedenle teşhis söylemeden 1000 1500 gibi rakamlar çıkarıp bir kaç canın ölüm haberini almışsanız bu koridorlarda. Bir daha asla güvenemezsiniz kolay kolay bir de hastalık teşhisinden önce kapora bekleyenleri vardır bunların. Sanırsınız ki emlak şirketindesiniz. iğrençlerdir bazıları çoğu bir çoğu. Güvenemezsiniz bu nedenle.
Nasılsa hayvan sahipleri anlamaz deyip, sırf para kazanmak için türlü gereksiz aşı yapmayı teklif edenleri ne yazık ki çoğunlukta.
küçücük kediye iç parazit için iğne yapanı (hapı olduğu halde) da mevcuttur. Kedim üç gün kendine gelememişti.
Güvenmeyin, araştırın, bilgi sahibi olun.
Abuk subuk gdolu mamaları bu çok iyi deyip, kendi satmadığı için kullandığınız dünya çapında a+ acana mamayı utanmadan kötüleyebilir, kullanmakta ısrarcı olduğunuzu fark edince de yan çizip, nereden alıyorsunuz, internettekiler sahte, ben getirteyim, benden alın diyebilecek yüzsüzlüğe sahip olanları da mevcut.
Bunun yanı sıra arabada giderken bir anda ağzından köpükler çıkartan kedimi apar topar götürdüğümüz, kedimle yarım saat ilgilenip, borcum ne kadar dediğimde bir şey yapmadım, ne borcu diyen insan! Veterinerler de mevcuttur, onları tenzih ediyorum. Çok azlar evet ama şükürler olsun hala varlar.