bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  insanı zor durumda bırakacak kadar yüksek ücretler. çoğu 'hayvan dostuyuz' vs. falan ayağında daha içeri girer girmez en ufak muayeneden 50 lira istiyorlar. hele bir de bi teşhis koyup üzerine biraz da ilaçlı bir tedavi yapsın, 150-200'den aşağı çıkılmıyor. ne yazık ki sömürü sistemi kurmuşlar özel veterinerlikler.
  5 ... catwalkingdom
 2. 2.
  Tek başlarına veteriner kliniği açamayan ve bir kliniğe en az beş kişi yığılıp risk almaktan kurtulan madrabazların yüzünden olduğunu düşündüren fiyatlandırma.

  Siz hele bir de kaza, kırık - çıkık, platin olayına girin 1000TL.'den aşağı konuşmuyor bu tüccarlar.

  Kısırlaştırma bile 350 alt fiyattan başlıyor o da, 'size bu kadar olur' lütfenlemesiyle.

  Yuh! Hırsızlık mı yapiin, bedenimi mi satiiin?
  4 ... non andrea
 3. 3.
  normal ücretlerdir.

  veterinerler taş mı yesin?

  (not: veteriner değilim.)
  -6 ... yavuz ve unicorn
 4. 4.
  --spoiler--
  normal ücretlerdir.

  veterinerler taş mı yesin?

  (not: veteriner değilim.)

  --spoiler--

  normal olan neresidir acaba? ben demiyorum ki veterinerler bedava hizmet versin, insanları 'hayvan dostları' üzerinden sömürmesinler.
  6 ... catwalkingdom
 5. 5.
  insan sağlık sistemi de pahalıdır fakat ssk bağkur falan filanla siz ucuza kapatıyorsunuz.

  fazlasıyla normaldir.

  not: veteriner değilim ama sektörden bildiriyorum.
  2 -3 ... salazar slytherin
 6. 6.
  Haddinden katbekat fazla olan ücretlerdir. insanları veterinere gitmeye çekinir hale getirmektedirler. Veterinerler, Sahibi olmadığınız sokak hayvanları için bile anlayış göstermiyor ne yazık ki. Bundan dört yıl önce birkaç tane köpeğin saldırısından zar zor kurtardığım bir kediyi veterinere götürmüştüm. Kedi benim değildi, tesadüfen orda bulunuyordum sadece. Birini kovarken bir diğeri saldırıyor, onu uzaklaştırıyım derken öteki geliyor... Böyle böyle köpekleri uzaklaştırana kadar bir müddet zaman harcamış bulundum. Tabi kedi de hatrı sayılır miktarda yara aldı bu zaman içinde. Durum böyle olunca kediyi alıp bir arkadaşımla veterinere götürdük. Muhtemelen para istemez, istese bile üç beş kuruş, ettiği masrafı çıkartacak bir şey söyler zannederken dört yıl öncenin tarifesiyle üç yüz küsür lira gibi bir ücret talep etti. Sadece yaralarına batikon sürüp bir tane de iğne yaptı. iğne neydi bilmiyorum ama 300 lira etmeyeceğinden eminim. Ücretin fazla olduğunu söyleyince bu fiyata kedinin o geceki konaklamasının da dahil olduğunu söyleyerek olayı kendince bir mantık çerçevesine oturtmaya çalıştı. Ama oturmadı. Lan ben hayatımda hiç bir otele gecesine üç yüz lira vermedim, kediyi bir tane kutunun içinde uyutmanın bedeli nasıl 300 lira olabiliyor! Neyse yanımda yok başka zaman falan deyip ayrıldık ordan. Ayrılırken de numaramızı bıraktık. Ertesi gün aradılar parayı ne zaman getireceksiniz diye. Yine ücret mevzunu geçiştirip kedinin durumunu sorunca öldüğünü söylediler. istedikleri uçuk fiyat yetmezmiş gibi hayvanı da yaşatamamışlar, hala utanmadan para verin diye telefon ediyorlar. Ne deyim bilemedim.
  3 ... kardabi
 7. 7.
  Gerçekten yüksek olan ücretlerdir.

  veterinerler sokak ve ev hayvanlarına (kedilerine) farklı ücret alırlar.
  Sokakta gördüğünüz kötü haldeki hayvanı muayene ettirmek isterseniz, hayvanın sokak kedisi/köpeği olduğunu özellikle belirtin yoksa daha fazla ücret isterler.

  Bir sokak kedisi için veterinere muayene ve ilaç ücretleriyle beraber en az 120-200 lira arasında değişen fiyatlarla ücret ödüyorsunuz.

  Bu oldukça fazla bir ücret, eğer maddi durumunuz çok iyi değilse.
  Bu ücretler zaten biz öğrencileri çoktan aşar.

  Belki de kaç kişi bu yüzden sokakta gördüğü hayvanları veterinere götüremiyor, görmezden gelmek zorunda kalıyor.

  Buna bir çözüm bulunmalı.
  En azından devlet sokak hayvanlarının ücretlerinin yarısını da olsa karşılamalı.
  6 ... miyava