1. 1.
  Cam : Corning - Gorilla Glass ( ABD )
  LCD Ekran : INCELL ( Texas - ABD )
  işlemci : Qualcomm Snapdragon 630 ( ABD )
  Görüntü Kartı : Qualcomm® Adreno™ 508 GPU ( ABD )
  Pil ve şarj : Qualcomm Quick Charge 3.0 ( ABD )

  gene gitti boykot.
  12 -8 ... mumbarsever01
 2. 2.
  Olsun namaz kılıyo.
  2 -2 ... cold man
 3. 3.
  Aslında sevindirici haber. Genelde Çin'den adi ürünler getiriyorlar diye duyuyorduk, en azından kaliteli ithal görünümlü yerliymiş.
  2 -1 ... asuregibisurat
 4. 4.
  abd üretimi telefon 6 bin liraya satılırken, abdden alınan parçalarla üretilen bir telefon 2 bin liraya satılmaktadır.

  arada 700 dolar gibi bir rakam fark var.

  kaldı ki satış fiyatından maliyet çıkarıldıktan sonra kalan kâr yine ülke içinde kalıyor. bu uzun vadede sermaye birikimi oluşturup ithal edilen ürünleri üretecek bir girişim hamlesine vesile olabilir.

  abd ürünlerini komple boykot diye bir şey yok. olamaz da. kim söylüyorsa söylesin.
  ikamesi olmayan mallar var hem de yüzlerce.

  ancak ikamesi varsa tercihi dışarıya en çok gelir getiren üründen yana kullanıp ülkemize en zararlı harcamayı yapmamız demek sadece bize zarar demektir.
  6 ... raduyev
 5. 5.
  Hayatında gördüğü tek işletme mahalle bakkalı olanlarca yapılmış gerzekçe çıkarımı.

  Bak şimdi güzel evladım; son kullanıcıya sunulan ürüne mamül denir. Vestel firması Türk olduğu için son kullanıcıya yönelik çıkarttığı Vestel z20 venüs de %100 türk’tür.

  Bu türk ürününü meydana getiren işlemci, rom, pcb, ekran vs. Gibi parçalar ise ancak bir yarı mamüldür. Vestel 2100₺ Gibi bir fiyatla satışa çıkardığı bu telefon için taş çatlasın 500-600₺ maliyete katlanır ki bunun içerisindeki abd menşeili parçaların maliyeti belki 250-300₺’dir. Dolayısıyla sen bir son kullanıcısın ve son kullanıcı ürünü alıyorsun. iphone 8 alırken türkiye’ye direkt üretimde dönecek 5 krş bırakmazken abd’ye 6500₺ bırakıyorsun venüs alırken Türkiye’ye 2100₺ bırakırken abd’ye ise yalnızca 300₺ bırakıyorsun.

  Şimdi bunun muhakemesini nasıl oluyor da yapamıyorsun inanılır gibi değil.
  11 -4 ... lightsaber
 6. 6.
  sanki diğer ülkeler tamamen %100 kendi malıyla üretiyor ne salak adamlar var amk.
  2 -1 ... kristiyanomessi
 7. 7.
  Ayni fiyata Daha iyisini alabilirsiniz
  (bkz: Xiomi S20)
  2 -1 ... hayat zor bea
 8. 8.
  En önemlisi atlanmış. işletim sistemi :android (suriye)
  1 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 9. 9.
  Üretim nedir bilmeyen cahiller toplanmış. işlemci zaten kaz dağlarında yetişiyor. Baharda güzel olur.
  2 ... secilmemis kisi
 10. 10.
  Vestel, dünyada tanınan bir teknoloji şirketi. 1994'ten beri Zorlu Holding bünyesinde. Tüketici elektroniği, beyaz eşya, dijital ürünler, bilgi teknolojileri, LED aydınlatma ve savunma alanlarında geniş bir ürün yelpazesine sahip. Vestel Elektronik, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri. 19 yıldır elektronik sektörünün ihracat şampiyonu. Avrupa TV pazarının ilk 2, beyaz eşya pazarının ilk 10 üreticisinden biri. Ürünleri 152 ülkede milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Avrupa'da her 5 televizyondan biri Vestel City'de üretiliyor.

  Dünya çapında 500'ün üzerinde markaya her yıl 4 binden fazla televizyon çeşidi üretiyor. 2016 yılında Endüstriyel Mükemmellik Ödülleri'nde Avrupa Şampiyonu oldu. Sharp ve Toshiba markalarının üreticisi. Farklı ülkelerde 8 Ar-Ge merkezinde bin 200 kişilik mühendis kadrosuyla Türkiye'nin en çok marka-patent üreten şirketlerinden biri. Dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 1000 firma arasında. Zorlu Holding'e bağlı Vestel Savunma, SSM'nin başlattığı Mini iHA Projesi ile insansız hava aracı sistemlerine yatırım yaptı. ilk yerli taktik insansız hava aracı Karayel, Bora ve Efe'yi üretti.
  2 -1 ... iyyneci