bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    şayet kurumsal bir iş için gerektiğinden acilen çektiriliyorsa, wanted fotoğraflarını andıran, fotoğrafı çekenin insafına kalınan ve genelde 4 adedi makbul olan fotoğraf çeşidi.
    3 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    kafa ve göğüs izasında çekilen fotoğraf.
    isteğe göre 6,12,24,32 adet basılır.bol bol üstümüzde bulundurmamız gerekiyor.çünkü nerde ne zaman lazım olacağı belli olmuyor.şahsen ben bir günde 24 tanesini çeşitli kurumlara bıraktığımı biliyorum. hayır ne yapacaklarsa onca resmimi.tanımazlar etmezler.bir de buna poz verirken yaşanılan gerginlik var ki ona hiç girmiyorum bile
    2 -1 ... internettin
  3. 3.
    yurdum çilelerinden biridir. yakında helaya bile gitseniz istenilecekler arasında olanlardandır. ikametgah kagıdı, nüfus cüzdanı suretı askerlık bılmemneyı arasındadır. en güzeli bir kerede çektireceksin 100-200 tane bitsin bu işkence...
    2 -1 ... aquantass
  4. 4.
    kadın,erkek kim olursa olsun,bu fotograflarda alcadraz hapisanesi mahkumları gibi görünür.
    2 -2 ... karpuzkabugu
  5. 5.
    yalnız kişinin aile fotoğrafıdır.
    15 -1 ... pafküf
  6. 6.
    çekerken fotoğrafçının sizi bariz olarak yamulttuğu ama nasıl bir keramet varsa alındığında düz göründüğünüz fotoğraf çeşidi.amca öyle bir şekil verir ki size sanki fotoğrafı çektirmeden saniyeler önceki son cümleniz -"ben sudi,29 yaşındayım,ameleyim"dir.kesin bok gibi oldu başka yerden yenisini çektiririm düşüncesiyle vesikalıkları almaya gidersiniz asıl dumura ozaman uğrarsınız çünkü fotoğrafta bi yamukluk yoktur,yamukluğu kendinizde arar su terazisiyle ölçümler yaparsınız.
    1 ... kalinkakalinkakalinkamoya
  7. 7.
    insanların öküz gibi çıkması için icat edilmi$ fotoğraf seçeneğidir.
    1 ... 3742372836
  8. 8.
    kafanın vücudun üst kısmına ve boyna açısının hayati önem kazandığı aktivite sonucu ortaya çıkan üründür.
    eğer kötü bir vesikalık çektirmişseniz ve daha da büyük 1 hata yaparak ucuza geliyor diye 36 tane yaptırmışsanız karartma günleri sizi bekliyor demektir. evde, okulda, vapurda, otobüste her yerde karşınıza çıkan o vesikalığa tip tip bakar, "hey yarabbim!" dersiniz. kimlik, ehliyet, paso, pasaport ve hatta evlenme cüzdanınız değişene kadar...
    ... mitheithel
  9. 9.
    portre fotografıdır.kafanın gögüs hizasına kadar belirli bir düzen içinde fotograflanmasıdır.
    ... dengekizi
  10. 10.
    çektirilmesi gerekli oldugu durumlarda ,katil olmaya ramak kalır.
    her ne kadar duzgun bir durus ve tebessüm takınsanız da, pesinizi bırakmayacak direktifler vardır..

-bas biraz saga..
    -omuz dik bas sola
    -omuz dik bas sağa biraz tebessüm
    -evet çekiyyorr, biraz daha gülün..
    -*
    1 ... melodikmasal