bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  30 yıldır devletin, sistemin her sahibine muhalefet etmiş bir kürt hareketinin muhalifliğinden emin olmadığınız için vermeyin. akp tarafından partileri kapanmış, yöneticileri tutuklanmış, bangır bangır "seni başkan yaptırmayacağız" diyen parti gizli akp yardakçısı olabilir. bravo, çok ince gördünüz. vermeyin oy.

  yıllarını cezaevinde geçirmiş kürkçü'lerin, kamber ateş'lerin, mahmut memduh uyan'ların aday gösterildiği partinin solculuğunu samimi bulmadığınız için vermeyin. solun her rengine kucak açan hdp 'nin liberalliğini vurun suratlarına. vermeyin.
  hdp riyakarlığına oy moy vermeyin. tarihinde meclis'ten cezaevine götürülen milletvekilleri olmasına rağmen hala parlamenter siyaset için çırpınan, barajların altından üstünden delikler açan partiye "onların derdi siyaset değil, silahlı mücadele yapacaklar" deyip oy vermeyin.

  feminist, lgbti adayları görmeyin, hdp'nin her kademede kadına tanıdığı pozitif ayrımcılığı inkar edin "kürtlerde töre cinayeti var" bahanesiyle hdp'ye oy vermeyi reddedin.

  parti binaları, en büyük mitingi bombalanan, şöförü öldürülen, binası kurşunlanan, müşahitleri tutuklanan ve hala barış çağrısı yapan hdp'yi "onların barış istediği ne malum" diyerek eleştirin. aman oy vermeyin.

  dik durmanın, taviz vermemenin tek geçerli değer olarak algılandığı bu günlerde gezi'deki beyanatları için defalarca izahat yapan, yanlış anlaşılmalar için özür dileyen, gülen ve güldüren demirtaş'ı içten bulmadığınız için oy vermeyin.
  12 gün taksim'de sokağa çıkıp sonra unuttuğumuz gezi'nin tüm cenazelerine sahip çıkan, her mahkemesinde yer alan hdp'lilerin gözünün içine bakarak "kürt hareketi zaten gezi'ye destek olmadı" deyin ve oy vermeyin.

  30 yıl süren savaşta 30 bin kişinin nasıl öldürüldüğünü sorgulamayın, yalancılığı tescillenen medyadaki bir ölü bebek fotoğrafı tüm politik duruşunuzu belirlesin. 2013'te istanbul'un, ankara'nın, diyarbakır'ın, eskişehir'in, antakya'nın göbeğinde, kameraların önünde çocuk öldüren güvenlik güçlerinin 1989'da şırnak'da bir mezrada tamamen masum kalabileceğine inanın ve bebek katili destekçisi hdp'ye oy vermeyin. enes'i, ceylan'ı, ibrahim'i öldüren resmi kurşunların hesabını sormayın.
  ermeni, alevi, ezidi, türk, kürt adayları en tepelere yerleştiren hdp'yi hüda kaya, altan tan üzerinden islamcılıkla eleştirin. sizin derdinizi anlamadıkları için vermeyin kıymetli oyunuzu. bölgesel güç olmayı değil, bölgesel dost olmayı hedefleyen hdp'yi beğenmeyin.

  sarıgül'ün samimiyetsiz gülüşüne, mansur yavaş'ın mhp geçmişine rağmen chp'ye basıp geçmeye ikna ettiğiniz solcu arkadaşlarınızın akp'yi geriletmek için istediği bir baraj aşma oyunu çok görün. bildiğiniz tüm matematiğe hakaret etme pahasına, kat'a vermeyin.
  kadın cinayetleri ülkesindeki tek kadın (eş) genel başkana oy vermeyin. ortadoğu'da ışid'e kanıyla canıyla barikat olan tek zihniyete oy vermeyin. 2014'ten beri her seçimde ittifak yolu arayan ama reddedilen hdp'yi, 8 yıldır meclis'te var olmasına rağmen (bağımsız adaylarla girdiği için) bir kuruş seçim yardımı alamayan partiyi barajı aşamayacağını bilerek parti olarak girdiği için cezalandırın.

  vermeyin arkadaşlar. hdp, samimiyet ne kadar sergilenebilirse o kadar sergiledi. ölenlerini seçim gerilmesin diye sessizce defnetti. sizi dinledi ve kendini anlattı. hiç yalan söylemedi. güldü, empati yaptı. dostluk tohumları ekti. öyle bir bağ kurdu ki seçmeniyle, merak etmeyin, seçimden sonra da hesap sorabileceksiniz. hala ikna olmuyorsanız da, vermeyin kardeşim. oy kullanma yerinde mühür ve pusula ile baş başa kalınca, hdp'nin barajı aşmadığı, akp'nin 300'ün üzerinde vekil çıkardığı bir ülkenin daha iyi olacağını düşünüyorsanız hdp'ye oy vermeyin.

  https://eksisozluk.com/entry/51995808
  ... taflan
 2. 2.
  Az bi vatan sevginiz varsa hep ye oy vermeyin.
  tanım : ekşi deki sikko pkklilarin yazdıklarının ulu sözlüğe taşıyan yazar sicmigidir.
  ... yan cizdim
 3. 3.
  Şehit edilen binlerce güvenlik görevlisi ve binlerce sivil...

  Pkk'ya oy verenin avradını...
  1 ... ateistvaiz