bugün

(bkz: Kalem)
tutamayacağım sözler vermek.
takım.
(bkz: dışarı takım verilmez)
Araba, Borç, am, kitap. Bazı insanlara verince sonu pişmanlık olabilir.
kitap ve defter. üniversitede pişman etmişti bazı yavşaklar beni bu yüzden.
Aşk.

Ki ben aşık olunca adeta bir melek oluyorum.
yüz vermek !
En önemlisi zaman ve alan sanırım.
çivi çiviyi söker kararımı verdikten sonra pişman oldum. çivi bi yerime girdi desem yeridir asffkgk. bundan sonrada aynı şeyleri yapmaycağımında garantisi yok. galiba ben malım ya asfjakl.
verince değil de çöpe atınca pişman oldum. eski wc fırçası. tamamı plastiktendi ve kir tutmuyordu. çok kullanışlı idi. evde bir eşyayı atmadan önce en az 1 ay bekletin, sonra pişman olabilirsiniz. ahahah
borç... geri alamazsanız ve parayı umursarsanız arkadaşınızdan olursunuz.

bağlayıcı sözler... karşınızdaki özel değil, sosyal bir ilişkiyse ya da çıkar güdüyorsanız biraz muğlak olun..

ödünç eşya, kitap, tamir aleti.. ya gelmez, ya anası ağlamış olarak gelir. arabaysa deposu boş ve çamurlu gelir..
kitaptır.

severek ve isteyerek dilci olduğum için eğitim hayatımda ve kişisel hayatımda benim için belki de en önemli şey kitaplardı.

hala da öyle diyebiliriz ama iş icabı biraz dijitale dönüştü elbette.

şahsen ben lise civarında bıraktım kitaplarımı paylaşmayı. şu an sadece kuzenimle kitap alışverişim var çünkü ona kitap bakımı da dahil olmak üzere, kitabımı geri vereceğine dair güvenim tam.
Borç. Geri dönen yok çünkü.
Daha önce yazılmış yine yazayım: borç. Hiçbiri geri dönmüyor ve fıldır fıldır gezip eğlenmeye devam ediyorlar. Sizi görünce "naaaaber?" diyecek kadar yüzsüz de olabiliyorlar bu insanlar.
çok iyi bir kütüphanem vardı. özellikle babamdan kalan kitaplara yenilerini ekleyerek epey genişletmiştim. üniversite yıllarımda bile dört binin üzerinde kitap vardı anlayacağınız. özellikle babamdan kalan kitapların ekserisinin basımı yok. dönemin ideolojik ve siyasi kitaplarıydı çoğu. çokça da başvuru kitabı vardı. okuma meraklısı arkadaşlara zaman zaman ödünç verirdim. öğrencilik yıllarının sergüzeşt yaşam tarzından, sürekli ev yenileme durumları olurdu. arkadaşlardan kopulur, bazılarından uzaklaşılır derken bir baktım bir çok kitabım yok. maalesef bir çok kıymetli kitabım şimdi nerelerde bilmiyorum. daha erken fark etmiş olsaydım şu an oğluma çok daha güzel bir kütüphane bırakabilirdim ama olan oldu. roman gibi kitaplar önemli dğeil de başvuru kitaplarınızı ödünç vermeyin arkadaşlar. veriyorsanız da ciddi takip çizelgesi yapın. sonra buhar olup uçuyorlar.
güncel Önemli Başlıklar