3 aya üniversite mezunu olucam lakin çok isteyip hayatım boyunca bir kere bile yapamadım bunu.
20 dakika ders 6 saat ara. sonra 25 dakika ders yine 6 saat ara şeklinde giden olay açık ve net.
https://www.flaneire.com/verimli-ders-calisma/ blog yazımda son zamanlarda yapılan nörobilimsel araştırmalar ışığında öncelikle verimli ders çalışmak için ya da verimli bir şekilde öğrenmek için uygun ortamın yaratılmasına, odaklanmayı etkileyen faktörlere ve multitasking gibi konulara değinmiş daha sonrasında neden unuttuğumuz konusuna, hafızanın nasıl oluştuğuna ve buna bağlı olarak uzun süreli hafızanın nasıl geliştiğini tamamen bilimsel olarak açıkladım. son olarak tüm bu bilgilere dayanarak wisconsin üniversitesi’nden anthony greene'nin hafıza ve öğrenme konusundaki araştırmalarını madde madde sıralayarak örneklendirmiş ve açıklamış oldum.

umarım verimli ders çalışma ya da verimli öğrenme konusunda hayatınıza az da olsa bir katkı sağlamış, sonuna kadar okuyabildiğiniz eğlenceli bir yazı yazmayı başarabilmişimdir.