1. 28.
  can acıtır. geri alabilmek için özellikle ilk sayfasına adımı soyadımı ve verdiğim tarihi yazarım ama o kitap asla geri dönmez. borç para vermek gibidir.
  1 ... tanri bizimle sims oynuyor
 2. 27.
  Bunun yanında geri verilmesi ama aynı şekilde geri verilmemesi versiyonu vardır ki o daha da sinir bozucudur.
  "ya kusura bakma bir sayfası yırtıldı, on sayfasını buruşturdum, Bi sayfaya da çay damladı da yanlışlıkla oldu" ( yarısından fazlasına dökülmüştür)
  "yok canım hiç önemli değil tabii hiç:') beğendin umarım..."
  5 ... arananbagyan
 3. 26.
  üniversiteye ilk başladığımda hocam sınıfa "benden kitap falan istemeyin, verdiğim kitap geri gelmiyor. üniversite kütüphanesi var, halk kütüphanesi var, kitapçılar var, gidip onlardan bakın" demişti. zamanla hak verdim hocama. okuyacağına emin olduğum kişiye veririm kitabı ki bu da çok nadir bir durumdur. yanlış hatırlamıyorsam fuat köprülü de bir röportajında kendi kütüphanesini ödünç aldığı kitaplardan oluşturduğunu, bu yüzden kimseye kitap vermediğini söylemişti. kitabım bana aittir, içerisinde çizdiğim, not aldığım, hatta bazen kafama esenleri yazdığım yerler vardır. bu yüzdende kitaplar bir nevi insanın özeli oluyor. insanların özeline girmek, özelini sormak ayıptır.
  1 ... cirkinbiradam
 4. 25.
  kuzenim bir kitap verdi okuyamadım bir türlü, bir aksilik sürekli... kitaplıkta gördükçe ben üzülüyordum, kuzen dedi ki abi ben sevdiğim her kitaptan en az iki tane alırım, kalsın sende, oku.
  2 ... rusim
 5. 24.
  Bu yüzden kimseye ödünç kitap vermem, ödünç olarak vermek diye bir şey yok alıp getirmiyorlar. Kitabı veriyorsam hediye veririm. Yoksa öyle geri almak için vermem, zaten geri gelmiyor..
  4 ... satanist keci
 6. 23.
  Evlat acısından bir farkı yoktur.

  Geri gelinceye kadar yolunu gözlerim bebegimin.
  1 ... pandamakendine
 7. 22.
  Şahsen 35bin kez geri isteyince yaşamadığım durumdur. aslında hiç vermemek en iyisi.
  1 ... con makleyn
 8. 21.
  Verilince geri gelmeyeceği insanın içine doğar.
  2 ... elimizde kalan tek nick teknik
 9. 21.
  Sadece bir kez yasadigim sey. Onda da Verdigim kiz bana asikmis ve bulusma bahanesi yaratmak icin kitabi saklamis. bunu yillar sonra bulustugumuzda ve kitabi geri alirken ogrendim. Yani sonunda aldim evet ama uzun bir sure alamamistim. bence bu da alamamak sayilir.
  1 ... j mistyy
 10. 20.
  kitap vermem pdf linki yollarım kitaplarıma dokunan öler...
  5 ... uzay muhtari