1. 3.
  genel durumdur, insanlar çoğunlukla aldıkları kitapları geri getirmezler. bu sebeple kimseye kitap vermiyorum.
  16 ... keshberfo
 2. 6.
  O yüzden çok nadir bir iki kişiye yine çok nadir veriyorum.

  Hatta bir keresinde vermemek için hediye alıp vermiştim kitabı.
  13 ... geceyebakan
 3. 2.
  Sinir krizi yaşatabilir.
  11 -1 ... poser
 4. 23.
  kitap vermem pdf linki yollarım kitaplarıma dokunan öler...
  5 ... uzay muhtari
 5. 13.
  2 kez yaşadığım durumdur artık hiç kimseye kitap vermiyorum. Ödünç kitap isteyen kişiler genelde çok fazla okumayan sorumluluk konusunda sıkıntılı insanlardır. Kürk mantolu madonna kitabımı kaptırmıştım bak yine sinirim bozuldu.
  5 ... paralel evrenden dusen insan
 6. 11.
  Verilen hayatı geri alamıyorsun, verilen kitabı alamamak çokta şey değil.
  8 -3 ... onickihavari
 7. 10.
  ödünç kitap vermemeyi öğretir. o kitap geri gelmez. evet. geçenlerde birinden okumak için satrancı almıştım, hâlâ veremedim. alperen sen misin lan.
  5 ... baba kreyzi
 8. 29.
  Bu yüzden kimseye ödünç kitap vermem, ödünç olarak vermek diye bir şey yok alıp getirmiyorlar. Kitabı veriyorsam hediye veririm. Yoksa öyle geri almak için vermem, zaten geri gelmiyor..
  4 ... satanist keci
 9. 8.
  kitabımı isteyip alıp zamanında vermeyenlere ve sayfasını katlayıp lekeleyenlere ağır sövüyorum.
  4 ... anto
 10. 5.
  oldukça sinir bozucu bir durumdur. stefan zweig'ın satranç'ını verdim geçenlerde birine. okumayacağına adım gibi emindim ona rağmen verdim. okumadı tabi. 2 aydır da vermedi kitabımı. ulan madem okumayacaksın ne diye istiyorsun? hadi istedin niye vermiyorsun? 2 saatte bitecek bir kitap alt tarafı. 5 liralık kitap ama o kadar bile değerin kalmadı artık bende.
  4 ... br14
 11. 34.
  Bunun yanında geri verilmesi ama aynı şekilde geri verilmemesi versiyonu vardır ki o daha da sinir bozucudur.
  "ya kusura bakma bir sayfası yırtıldı, on sayfasını buruşturdum, Bi sayfaya da çay damladı da yanlışlıkla oldu" ( yarısından fazlasına dökülmüştür)
  "yok canım hiç önemli değil tabii hiç:') beğendin umarım..."
  3 ... arananbagyan
 12. 15.
  Sanırım bundan daha çok üzen bir durum yoktur. Zaten alan kişi kitap okumanın ne demek olduğunu bilmediği için bir kitaba sahip olmanın ve onu kaybetmenin ne demek olduğunu anlamayacaktır. Anlamadığı için geri vermeyecektir. Abi bunda ne var ya alt tarafı bir kitap diye düşünecektir.
  3 ... bensonubaslangicyaptim
 13. 31.
  Kitap değiş tokuşu yaparım, okuduğum bir kitapsa elden ele gezebilir bende tozlanıp kalacağına birilerine ulaşır. Ayrıca kitaplar çok pahalı, bağış sevaptır.
  3 ... mrltln
 14. 25.
  Bunu bir iki kere yaşadığım için kimseye kitap vermiyorum artık. Ayrıca kitabı geri alsam bile verdiğim halinden eser kalmıyor. Yok size kitap mitap. Önce kitap nasıl okunur onu öğrenin.
  2 ... winxmusa
 15. 22.
  Geçici bir süreliğine verdiğim hiçbir seyimi geri alamadığımdan en yakın zamanda adımın cimriye çıkmasını göze alıp çöpümü bile kimseyle paylaşmayacağım. insanın zoruna giden şey alamadığın kitap, kıyafet, borç para değil salak yerine konmak.
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z