1. 2.
    genel durumdur, insanlar çoğunlukla aldıkları kitapları geri getirmezler. bu sebeple kimseye kitap vermiyorum.
    16 ... keshberfo
  2. 5.
    O yüzden çok nadir bir iki kişiye yine çok nadir veriyorum.

Hatta bir keresinde vermemek için hediye alıp vermiştim kitabı.
    13 ... geceyebakan
  3. 20.
    kitap vermem pdf linki yollarım kitaplarıma dokunan öler...
    5 ... uzay muhtari
  4. 27.
    Bunun yanında geri verilmesi ama aynı şekilde geri verilmemesi versiyonu vardır ki o daha da sinir bozucudur.
    "ya kusura bakma bir sayfası yırtıldı, on sayfasını buruşturdum, Bi sayfaya da çay damladı da yanlışlıkla oldu" ( yarısından fazlasına dökülmüştür)
    "yok canım hiç önemli değil tabii hiç:') beğendin umarım..."
    5 ... arananbagyan
  5. 10.
    Verilen hayatı geri alamıyorsun, verilen kitabı alamamak çokta şey değil.
    8 -3 ... onickihavari
  6. 9.
    ödünç kitap vermemeyi öğretir. o kitap geri gelmez. evet. geçenlerde birinden okumak için satrancı almıştım, hâlâ veremedim. alperen sen misin lan.
    5 ... baba kreyzi
  7. 7.
    kitabımı isteyip alıp zamanında vermeyenlere ve sayfasını katlayıp lekeleyenlere ağır sövüyorum.
    4 ... anto
  8. 4.
    oldukça sinir bozucu bir durumdur. stefan zweig'ın satranç'ını verdim geçenlerde birine. okumayacağına adım gibi emindim ona rağmen verdim. okumadı tabi. 2 aydır da vermedi kitabımı. ulan madem okumayacaksın ne diye istiyorsun? hadi istedin niye vermiyorsun? 2 saatte bitecek bir kitap alt tarafı. 5 liralık kitap ama o kadar bile değerin kalmadı artık bende.
    4 ... br14
  9. 24.
    Bu yüzden kimseye ödünç kitap vermem, ödünç olarak vermek diye bir şey yok alıp getirmiyorlar. Kitabı veriyorsam hediye veririm. Yoksa öyle geri almak için vermem, zaten geri gelmiyor..
    4 ... satanist keci
  10. 18.
    Geri almak isteyebileceğin hiç bir kitabı vermemekle sonuçlanan durum. Kıymeti olan kitaplar vardır. Ya içindeki hikaye ya kitabın hediye olması gibi. Bir kez hediye olan kitabım böyle gitti ondan beri kıymetli olan kitaplarımın adını bile anmam. Vereceksem de gelirse gelir gelmezse onda kalsın kafasında olurum.
    2 ... manik minyon
  11. 19.
    Geçici bir süreliğine verdiğim hiçbir seyimi geri alamadığımdan en yakın zamanda adımın cimriye çıkmasını göze alıp çöpümü bile kimseyle paylaşmayacağım. insanın zoruna giden şey alamadığın kitap, kıyafet, borç para değil salak yerine konmak.
    2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
  12. 21.
    Verilince geri gelmeyeceği insanın içine doğar.
    2 ... elimizde kalan tek nick teknik
  13. 14.
    milenaya mektuplar ve yabancı kitabını kaptırdığım eski sevgilimden geri alamayacağım gerçeği. üzülüyorum sözlük
    2 ... van gogh
  14. 12.
    verirken kitap koleksiyonu yaptığınızı söyleyin belli bir zaman geçincede bu sebeple rahatça geri isteyebilirsiniz.
    2 ... kotu insan
  15. 11.
    Baktıkça beni hatırlasınlar. Çok da mühim değil.
    3 -1 ... gladiolus