Advertisement

 1. ?.
  yahudi fanatikliğini ve sözde anti-emperyalistliği su yüzüne çıkartan davranıştır. sen kalk, ülke olarak başka bir ülkeye ayar verdik diye ağla, üzül, göz yaşı dök! vay mınakoyim ya, ne vatansevermişiz meğersem. benim de gözüm yaşardı iyi mi...

  ee be yarraaam! şimon peres bile arayıp, davranışından ötürü başbakan'dan özür diliyorsa, sen daha neye çemkiriyosun? adam bile hatasını anlamışken halen bu katı muhalifliğin amacı ne...

  normal bir vatandaşın göğsü kabarırken, bu elit, çıtkırıldım muhalifler diplomasiden bahsediyor hala! sizin siyasete ve insanlığa yapılan zulme olan bakış açınıza sokayım, size bişey olmasın...
  19 -9 ... ashaf
 2. ?.
  mümkündür, nasıl ki bu ayara gece 3 te miting yapanlardan daha çok sevinip çocuklarının adını türkiye koyanlar mevcutsa, israil den fazla sinirlenip bunun gerekçelerini de ortaya koyacaklar mevcuttur.
  1 ... kadikoy de bir surrealist
 3. ?.
  akp düşmanlarıdır. onlara göre akp ne yapsa yanlıştır, her şeyi protesto ederler, ilginç ilginç konuşurlar, olayları kömüre bağlarlar. zaten başka şey de bilmezler.
  ... darkranger
 4. ?.
  Monşer altan öymen davranışıdır.
  3 ... mertce
 5. ?.
  Salt faşizan duygularla ve Erdoğana muhalif olmaktan ileri gelen duygularla tepki göstermektir. Bu toprağın insanı hiçbirzaman zulümden yana olmamıştır. Bunun içindirki , kendi inancına göre lanetli olan bir kavmi ispanyolların mezaliminden kuratrmıştır. Bunun içindirki Bosna da , Afganistan da , Darfurda vs Nato bayrağı altında bile olsa asker göndermiştir. Dünyanın her yerindeki felaketzedelere sivil yardımlar düzenlenmiştir. Ermenistan Rusya dan ayrıldığında sefalet içindeydi hatırlayın o zamanları. Azerbaycan a ne yardım yaptıysa Ermenistan a da yaptı. Düşmandır demedi. Hristiyandır demedi. Gürcistan meselesinde de. Iraktaki katliama ortak olmayarak zaten bir tepki vermiştir. Ceremesini de çekmektedir. Ama sessiz kalmamıştır. Dün Davosta olanlar ise bardağı taşıran son damla olmuştur. Bir başbakan kendisine edilen hakaretlere göz yummalı mı ? Hafızanızı yoklayın ve 12 yıl geriye gidin eğer yaşınız müsaitse. Dönemin başbakanı Necmettin Erbakan ın Kaddafi ile yaptığı görüşmede " çadır soytarısının hakaretlerine ses çıkarmadığı için " kıyasıya eleştirmiştik. Nasıl olur da bizi basiretsizlik ve dinsizlikle suçlayabilir di ! Erbakan bu adama karşı neden sessiz kalmıştı. Kafamız o dönem bu sorularla meşguldü. Şimdi ise çıkmış faşist duygularla ve arap antipatisiyle Erdoğanın mazlum halk için neden sert tepki verdiğini soruyorsunuz. Unutmayın , aynı Erdoğan Gazze saldırısından hemen sonra israil bizi aldattı diyerek en başından beri tepki koymuştur. Kimsenin bu ülkenin başbakanını aşağılamaya hakkı yoktur.
  1 -4 ... lebejola
 6. 1.
  yerel seçimler öncesi önce imf'i tersleyen sonra israil'e kafa tutan bir başbakanımız var. bu adamın seyircilere oynadığı malumdur. türk halkının duygusallığı resmen sömürülüyor. yıllardır boynu bükük dolaşan fakir halkımızın övünecekleri, kendilerini mutlu hissedecekleri senaryolar yazılıyor. kanımıza esrar verilip uyutuluyoruz.

  bu adam nasıl bir kahramandır ki kendi milletinden önce başka milletleri düşünüyor. yakında kendisini mevlana ilan ederse hiç şaşırmamak gerek.

  bu fevri çıkışlar uzun dönemde daha fakir bir ülke olmamıza vesile olacaktır. millet olarak zaten nefesimiz kokmaya başladı. bedava kömürlerle uyutulduğumuz yetmedi şimdi manevi cepheden vuruyorlar da vuruyorlar.

  biz 50 yıldır amerika-israil cephesinde saf tuttuk. gittik korede öldük, gittik bosna'da öldük. adamlar afganistan'ı işgal etti gittik biz bekçiliğini yaptık. lübnan işgal edildi bekçiliğini biz yaptık. israil uçakları pratik yapmak için bizim hava sahamızı kullanıyor. amerika ve israille yüzlerce ikili anlaşmamız var. bu şartlarda ben ülkemin saflarını anlamakta güçlük çekiyorum. madem biz bu adamların düşmanıyız, dostları gibi davranmaktan vazgeçelim..

  insanların duygularıyla oynamaya hakkınız yok. gidin gemi falan alın. daha iyi..
  3 -2 ... karamsar kelimeler
 7. 2.
  şizofrenlikle karışık şaşkınlık halidir.
  ... bilal35
 8. 3.
  (bkz: kraldan çok kralcı olmak)
  1 ... buny
 9. 4.
  (bkz: israil muhipleri cemiyeti)
  1 ... art ist
 10. 5.
  chp olmaktır.
  1 -2 ... pergamon