1. 1.
  31 temmuz 2018'de sona ereceği söylenen, "bir daha uzatılmayacağı" üzerine basa basa dile getirilen, vergi ve sgk borçlarının yapılandırılması süresinin 27 ağustos 2018 tarihine kadar uzatılmasıdır.

  https://www.haberturk.com...-uzatildi-2083891-ekonomi

  damat demiş ki, "27 ağustos son, bir daha uzatılmayacak..."

  en son 10 gün önce "bir daha uzatılmayacak" açıklaması yapılmıştı.
  buyrun;
  http://www.milliyet.com.t...irdag-yerelhaber-2934352/

  yani millet o kadar yokluk içinde ki, gelip borcunu ödeyemiyor, yapılandırmıyor.
  sen süre uzatsan ne olacak?
  o süre içinde adamın eline para mı geçecek ki gelip borcunu ödeyecek devlete.

  cengiz inşaat'ın 400 milyon borcunu sil, sonra vatandaşa "gel borcunu öde" de.
  he öder o vatandaş, çok beklersin...
  11 ... tengir budun
 2. 2.
  hayır 27 ağustos neden acaba, bu haftayı sayma zaten 2 hafta kalıyor, sonra bayram.
  yine az bir süre, yine yetmeyebilir, kalabalık filan.

  27 zaten bayram sonrası.
  bayramda da mı daireler açık.

  uzatacaksan adam gibi süre koy.
  ne yaptıkları belli değil ki.
  1 ... antik sarapci
 3. 3.
  akla türk filmlerinde vs sıklık ile görülen tipleri getirmiş söylemdir. hani en bilindik olanlarından kemal sunal - şener şen filmlerinde şener şen ağa olur ya. zaten köylünün olan şeyden azcık bir kısmını köylüye verecek olur. verirken de sanki lütfediyormuş gibi sırtının sıvazlanmasını ister. veya gerçek yaşamda tefeciden borç alırsın çok yüksek faiz ile. vakti gelince ödeyemezsin de 2-3 gün vadeyi uzatır o da aynı şeyi ister sanki büyük iyilik yapıyormuş gibi. nedense o sahneler geldi aklıma.

  küçük işletmecinin sırtına bin güzelce. verginin vergisinin vergisini iste. yetmeyince her ay her çalışan için 400 lira mı ne sigorta primi parası al. sonra çalışanlar her hastaneye gittiğinde ilaç yazılsın. ilaç ile beraber arada çaktırmadan "muayene ücreti" de al. çalışanlardan da ot vergisi bilmem ne vergisi al. ama sırf seni emmikliyor diye üstelik her ihaleyi verdiğin haramzadelerin vergi borçlarını patır patır sil. futbol kulüplerinin vergi borçlarını sil. küçük esnafı ise boğ nefes aldırma sonra yapılandırma yapıyorum bakın üstüne tarihini de uzatıyorum diye sırtının sıvazlanmasını bekle.
  7 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  allah bunlara gün yüzğ göstermesin. ecelleri en beteri olsun . bu milleti sağmayı bile hizmet olarak gösteriyorlar. ot bok kesintisi olmasa harbiden iyi maaş alıyoruz.

  hem sigorta öde her ay hem de muayene ücreti ver. bu doktor muayene etmek için almıyo mu parasını bütçeden. saçma sapan işler amk.
  ... lan senin de nickinin de amk