bugün

Haa tağam o zaman.
(bkz: un da akıtırım yumurta da satarım villa da yaparım)
(bkz: bak ben onu düşünemedim hiç bravo sana)
(bkz: bok yemenin arapcasi)
vergi kaçırmakla birlikte zekat vermemekten iyi durum. zira islam dininde 3 yanlış bir doğruyu götürmez.
bazı, "devlet zaten dinsiz bundan vergi kaçırmak da caizdir, faiz almak da..." düşüncesine sahip insancıkların başka bir düşüncesi.

(bkz: aslansın sen)
vergi kaçıran biriyim bunu mu düşüneyim
kaçırdığı verginin hayrını görmesi için kaçırdırdığının 40 ta 1 i kadar yine kaçırması gerekir bunu diyen kişinin.
vergi kaçırıp zekat vermemekten daha iyi bir durum.
hem kel hem fodul vergi mükellefi
fiş keserek 100ytlye sattığı malı fiş almasak diyen müşteriye 90a iteleyen kurnaz tüccar hem %18 vergiden yırtarhem de üzerine 8ytl kar koyup indirim yapıyormuş gibi görünerek 2ytl kar ediceğine 10ytl kar eder.vergisini de vermez. müşteriyi kazıklar. devleti kazıklar. bu tip zihniyete sahip insan modelidir
"zina yapıyorum ama güsul abdesti alıyorum" gibi bir şey. allah bunun hesabını soracaktır.
cagımızın robin hood'u olan kisilerdir devletten calarlar ama ramazanda caldıklarını fakir fukara kesimine dagıtırlar günahlarını almamak lazımdır *.
(bkz: aferim çok iyi düşünmüşsün)
bir taraftan günah işliyorum ama diğer taraftandanda sevap yapıp onu kapamaya çalışıyorum ne kadar yenirse durumu
(bkz: sevmiyorum ama hoslaniyorum sorunsali)
vergi vermemenin külfetinden kacınan şahsın savunma mekanizması.