1. 1.
  aslında burokrasi çılgınlığı birçok resmi dairede var, ama vergi daireleri bu konuda tamamen çoşmuş durumda.

  arabanızın borcu yoktur kağıdını almak için vergi dairesine gittiğiniz. yapmanız gerekenler;

  1- öncelikle; birinci katta konsomatris gibi masa masa dolaşın. zaten bu elinizde olan birşey değil, zorla dolaştırıyorlar. her memurun halini hatrını sorun, derdini dinleyin. ne iş yaptığınızı açıklayın, neden bu kağıdı aldığınızı anlatın. bu şekilde konuyla ilgili şahsı bulabilirsiniz.

  2- konuyla ilgili şahsı bulduktan sonra bu şahıs elinize dandirikten bir kağıt verecek. aldınız değil mi bu kağıdı elinize?? bok aldınız!! vergi borcu çıktı arabanın. gidin karşıki vezneye yatırın, öyle gelin.

  3- veznede domaldıktan sonra ilgili şahsın yanına geri gelin. kağıdı alın ve ikinci kata çıkın. evet ikinci kata çıkın. diğer imzayı atacak arkadaş kesinlikle ilk arkadaşın yakınlarında olmuyor.hem merak etmeyin, tüm katlar dolaşılıcak.

  4- ikinci kattaki memurun yanına gidin. o memur elinizdeki kağıdı hergün yüzlerce defa görüyor. ama yinede neden orda olduğunuz anlatın. bir kere daha dinlesin konuyu. belki bu sefer aklında kalır.

  5- ikinci kattaki imzayı aldıktan sonra üçüncü kata çıkın. ordaki kişiyede derdinizi anlatın. zaten burası vergi dairesi değil ağlama duvarı. bırakın oda size eskiden sattığı arabasını anlatsın. kah gülün kah ağlayın. dert ortağısınız nasılsa.

  6- üçüncü kattan birinci kata geri inin. kağıdı aldığınız memura geri götürün. bitti mi? hayır, şimdide şefi bulmanız lazım.

  7- şefi buldunuz ve kağıdı imzalattınız. bitti mi? ulan yine mi bitmedi? müdüre mi gidicem şimdi de? demeyin, çünkü s.ke s.ke gidiceksiniz. bu son, hadi az daha sıkın dişinizi, bitecek artık.

  8- bok bitecek. imzalattıktan sonra yine o ilk memura geri dönün. ne değerli adammış lan bu? bu adam olmasa türk vergi sistemi çökecek. kağıdınızın bir nüshasını alın ve koşarak vergi dairesinden çıkın. kaçın lan burdan, yoksa yine imza isteyecekler. bakmasana mal gibi kaç dedim sana. çabuk lan çabukkkkk!!!
  4 ... deatly