bugün

hugo chavez gibi efsanevi bir liderin arkasından yapılan vefasızlık örneğidir. chavez tek adam olduğu için bunlar olmadı, chavez doğruları söylüyordu, chavez bağımısz hareket ediyordu, chavez kölelik düzenine karşı bir sosyalistti, chavez karanlık batı tarafından devrilmeliydi, başaramadılar ancak petrol fiyatlarını bir gece indirerek venezuella gibi petrol ihracatçısı ülkeleri ekonomik açıdan bitirdiler.-, borçlandırdılar. şu an petrol fiyatları kademeli olarak yükselmekte ve onların petrollerini borçları karşılığında alacaklar. yani modern sömürü devam etmekte kardeşlerim, chavez iyi bir liderdi ve başkanlık sistemi yüzünden değil, anlattığım ekonomik darbe sonucunda venezuella kötü duruma düştü. türkiye, brezilya gibi merkez ülkelere tehdit oluşturan genç dinamik ülkelere oynanan oyunları görün artık lütfen...
adamlar fakirlikten olmedikleri icin panama honduras konumuna dusmedikleri icin, tok karnina kuru elestiri yapabiliyolar. tabi bizim elemanla chavez i bir tutmak ne kadar akil kari o ayri.
Sorsan Venezuella kötülüğümüzü istiyor derler.
Hugo Chavez'in iyi olarak duyulmuş olması onun iyi olduğunu da göstermez. Önemli olan pratik alanda ne kadar etkili olduğudur. Demek ki pek faydalı olmamış ki adamlar şikayetçi imiş.

Zaten ülkeyi çökerttiler o da ayrı.

Bakın biz yaşadık siz yaşamayın diyen duyarlı vatandaşlardır. Onlar kadar duyarlı olmayanlar düşünsün.
Dış mihraklara bir de venezuelalı kankaların eklendiği durum, mesela ben iskandinavlara dış mihrak demezler sanmıştım ona da dediler.
Yıllar önce kafası baya çalışan venezuelalı bir arkadaş bana chavez'in gerçek yüzünü anlattığında şaşırıp kalmıştım. Ben de o zamana kadar iyi bilirdim kendisini ama adam katıksız diktatörmüş.

O yüzden hala yurt dışında Erdoğan'ın çok karizmakik bir lider olduğunu, ülkeye refah getirdiğini felan söyleyen yabancılara kızamıyorum ama venezuelalı arkadaşımın anlattığı gibi gerçek yüzünü tane tane sayıp döküyorum.

Kısaca venezuealının kaderini inceleyip aynı hatalara düşmemek lazım. Maazallah bizim petrolümüz felan da yok hem de ortadoğu bataklığındayız. Sonumuz çok daha fena olur.
venezuela bi dur allahını seversen zaten ortalık karışık.
o kamyon şöförü var ya mazuromodur ?

bir memleketin damına nasıl konur ?

en en en tipik örneğidir.

romantik komünist arkadaşlar için de üzgünüm

geçen sene oradaydım. halkı resmen zkmş

ve hepsi nefret ediyordu.

lan romantik komünist, orman ayısı

kifayetsiz ruh hastası

adamlar bize para gönderin falan demiyor

biz bir hata ettik ve bu duruma düştük

siz düşmeyin diyor. g*tüyle kulağı yer değiştirmiş

müptezel, yalnış olan ne var burada.
uyarı yapanların sağcı muhalefetten yana olan kişilerdir.
Uyarı var da onu anlaması gereken %50'nin anlamak için gereken beyni yok.
yemişim venezuella'yı. maddeleri okuyanın uyarıya ihtiyacı yoktur. sadece okumak bile #hayır için kâfidir.
la ne mallar var. venezuelanın zengini çoktan terk etmiş orayı.
sadece çok yoksullar ve devletle irtibatlı hırsızlar var.
sancaktepe de ki mağarasından sanki hayatında venezuela görmüş gibi yazan mallar
geçen sene oradaydım. halk bitmiş. marketler bomboş.
parası olan bile bişey alamıyor çünkü yok.
ikili iktidar falan yok o kamyonet şöförü ve kendine bağlı mafya var
bir de açlar. bırak herhangi biri siyaset yapsın
halk ağzını açmaya korkuyor. o herif kime muhalefet şansı vermiş.

aslında özellikle oy kullanmayacaklar için iyi bir ibret.
o video da ne varsa gerçek asla tek kelime bile yalan yok.
ülkenin geleceği için oyunu kullan.
aslında bu uyarıda sosyalist bir yönetimin, ülkelerini ne hale soktuğunu anlatan insanların uyarılarını görüyorum ben *

sosyalizm pişmanlıktır.