1. 1.
  halife ingiliz gemisine binip topuklayınca,

  halifeliğe de gerek kalmaz.

  ateist dediğin adam kuran tefsiri yaptırmış elmalılı hocaya

  tek kelime değil harf buldun mu ? yalnış olan.
  17 -8 ... timur cengiz hulagu
 2. 2.
  (bkz: 1400 yıl önceki hükümleri bugün uygulayamazsınız) diyenin kim olduğunu unutan yobaz sıçmığına vesile edilen gerçektir.
  5 -3 ... rumeli71
 3. 3.
  sadece arap harf kombinasyonun 500 harften oluştuğunu, kadınlarda 1000 kişiden sadece 4 kişinin, erkeklerde ise 1000 kişiden sadece 30 kişinin okuma yazma bildiğini sizler bilmediğiniz için bu kadar kolay çamur atabiliyorsunuz.

  osmanlı'lı ecdadımdır. koskoca imparatorluktur. elbette bilimsel çalışmaları olmuştur. harf devrimi bu çalışmaların izini silmiştir ama bu bir kayıp değildir. osmanlı'da bilim ulema sınıfının işi olduğu için halk zaten dünyadan bir haber yaşıyordu.

  o sebeple imparatorluk bir anda çökmüştür.
  4 ... bay josef k
 4. 4.
  bazı tiplerde beynin çok daha yavaş geliştiğini göstermekte olan serzeniştir. şimdi yaşını 25 olarak kabul edelim demek ki 50 yaşına falan geldiğinde 25 yaşındaki bir yetişkinin zeka seviyesine ulaşacak bu arkadaş.

  yani bir insan 25 yaşında ancak "velev ki bizi kurtarmış olsun ama ezik yunana karşı hemi de hilafeti galdırtıp ezanı yasaklamış yeaeae" diyebiliyorsa beynine sağlıklı şekilde oksijen gidip gelişim gösterebilmesi için bir 25 seneye daha ihtiyacı var demektir.
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  eğer ateist olsa diyaneti kurmazdı kuraanı hatim etmezdi radyoda mevlit okutmazdı.
  3 ... tarihcix
 6. 6.
  --spoiler--
  "islam dini üzerinde istediği gibi değişiklik yapma"
  --spoiler--

  bu adam çıkarıp yeniden kuran mı yazdı? saçma sapan konuşmayın, kuranı işine geldiği gibi değiştirip yeni anlamlar çıkartmaya çalışan kesim ortada. en son kadının dövülmesi ile ilgili ayet değişti diyanetin resmi sitesinde. islam dini türkiye'de başka yaşanıyor arabistan'da başka. bu farklılığın sebebi de müslümanların işine geldiği gibi kuranı evirmesinden geçiyor.

  --spoiler--
  ezanı değiştirebilme
  --spoiler--

  ancak müslümanları bağlayan bir çağrının dilini arapçadan türkçeye çevirmesi durumudur. anlam konusunda bir sıkıntı yok, anlamı aynı. yalnızca türkçe ezan okunuyor, bu değiştirmek değildir. herneyse, yeri geldiğinde şimdi dev türkcülük siyaseti yapan adam ülke sınırları içerisinde türkçe söylenmesine laf ediyor. bu durum işine geldiği gibi bir milliyetçilik anlayışı olduğunu gözler önüne seriyor.

  --spoiler--
  halifeliği kaldırma
  --spoiler--

  öncülüğünde kurulan laik ve demokratik cumhuriyetin kaçınılmaz sonudur bu durum. halife tanım olarak muhammedden sonra onun vekili olarak görevi islamın koruyuculuğunu yapan hükümdar demektir. e ortada yeni bir devlet kuruluyor, yönetim şekli cumhuriyet oluyor. sonuçta ortada bir hükümdar olmayınca halifelik de otomatik olarak ortadan kalkmış oluyor. beğenmiyorsan sen kendini halife ilan et, yine halifelik yap dinin için. buna engel bir durum mu var ortada?

  sonuç olarak cahillikten türemiş gibi görünen bir giriş cümlesidir. milletimizin hastalığı durumundaki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma sendromudur.
  1 -1 ... alfisti
 7. 7.
  Şu an şurada arkasından sallayabilen dallamaların nefes alıyor, cebinde türk kimliği taşıyor ve o çok sevdiği dinine hala tapıyor olabilmesi bile damarında iki damla kan birazda onuru olan insanın minnet etmesi için yeterlidir. Ama adamda kan, onur olmayınca, olmuyor. Yapacak birşey yok.
  4 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 8. 8.
  eksik eksik

  hemide çok eksik.

  evet m.kemal ülkeyi kurtardı

  ama onun kadar hatta daha da önemli bir şey yaptı

  dincilere koydu.

  hemi de öyle bir acı koymuş ki

  torunlarını bile buralardan ağlatıyor.

  ağla yavrum ağla açılırsın ameka.
  5 -1 ... timur cengiz hulagu
 9. 9.
  beklemiş beklemiş

  bakmış ki halife olmuş kadife

  de sıhtır loo

  deyip halifeliği kaldırmış,

  çok da iyi yapmış.

  velev ki mustafa kemal bizi kurtarmış olsun
  2 ... timur cengiz hulagu
 10. 10.
  aslında aysun kayacı'nın bahsettiği çoban bu ve bunun gibileri işte.
  1 ... munir bey