bugün

halife ingiliz gemisine binip topuklayınca,

halifeliğe de gerek kalmaz.

ateist dediğin adam kuran tefsiri yaptırmış elmalılı hocaya

tek kelime değil harf buldun mu ? yalnış olan.
(bkz: 1400 yıl önceki hükümleri bugün uygulayamazsınız) diyenin kim olduğunu unutan yobaz sıçmığına vesile edilen gerçektir.
sadece arap harf kombinasyonun 500 harften oluştuğunu, kadınlarda 1000 kişiden sadece 4 kişinin, erkeklerde ise 1000 kişiden sadece 30 kişinin okuma yazma bildiğini sizler bilmediğiniz için bu kadar kolay çamur atabiliyorsunuz.

osmanlı'lı ecdadımdır. koskoca imparatorluktur. elbette bilimsel çalışmaları olmuştur. harf devrimi bu çalışmaların izini silmiştir ama bu bir kayıp değildir. osmanlı'da bilim ulema sınıfının işi olduğu için halk zaten dünyadan bir haber yaşıyordu.

o sebeple imparatorluk bir anda çökmüştür.
bazı tiplerde beynin çok daha yavaş geliştiğini göstermekte olan serzeniştir. şimdi yaşını 25 olarak kabul edelim demek ki 50 yaşına falan geldiğinde 25 yaşındaki bir yetişkinin zeka seviyesine ulaşacak bu arkadaş.

yani bir insan 25 yaşında ancak "velev ki bizi kurtarmış olsun ama ezik yunana karşı hemi de hilafeti galdırtıp ezanı yasaklamış yeaeae" diyebiliyorsa beynine sağlıklı şekilde oksijen gidip gelişim gösterebilmesi için bir 25 seneye daha ihtiyacı var demektir.
eğer ateist olsa diyaneti kurmazdı kuraanı hatim etmezdi radyoda mevlit okutmazdı.
--spoiler--
"islam dini üzerinde istediği gibi değişiklik yapma"
--spoiler--

bu adam çıkarıp yeniden kuran mı yazdı? saçma sapan konuşmayın, kuranı işine geldiği gibi değiştirip yeni anlamlar çıkartmaya çalışan kesim ortada. en son kadının dövülmesi ile ilgili ayet değişti diyanetin resmi sitesinde. islam dini türkiye'de başka yaşanıyor arabistan'da başka. bu farklılığın sebebi de müslümanların işine geldiği gibi kuranı evirmesinden geçiyor.

--spoiler--
ezanı değiştirebilme
--spoiler--

ancak müslümanları bağlayan bir çağrının dilini arapçadan türkçeye çevirmesi durumudur. anlam konusunda bir sıkıntı yok, anlamı aynı. yalnızca türkçe ezan okunuyor, bu değiştirmek değildir. herneyse, yeri geldiğinde şimdi dev türkcülük siyaseti yapan adam ülke sınırları içerisinde türkçe söylenmesine laf ediyor. bu durum işine geldiği gibi bir milliyetçilik anlayışı olduğunu gözler önüne seriyor.

--spoiler--
halifeliği kaldırma
--spoiler--

öncülüğünde kurulan laik ve demokratik cumhuriyetin kaçınılmaz sonudur bu durum. halife tanım olarak muhammedden sonra onun vekili olarak görevi islamın koruyuculuğunu yapan hükümdar demektir. e ortada yeni bir devlet kuruluyor, yönetim şekli cumhuriyet oluyor. sonuçta ortada bir hükümdar olmayınca halifelik de otomatik olarak ortadan kalkmış oluyor. beğenmiyorsan sen kendini halife ilan et, yine halifelik yap dinin için. buna engel bir durum mu var ortada?

sonuç olarak cahillikten türemiş gibi görünen bir giriş cümlesidir. milletimizin hastalığı durumundaki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma sendromudur.
Şu an şurada arkasından sallayabilen dallamaların nefes alıyor, cebinde türk kimliği taşıyor ve o çok sevdiği dinine hala tapıyor olabilmesi bile damarında iki damla kan birazda onuru olan insanın minnet etmesi için yeterlidir. Ama adamda kan, onur olmayınca, olmuyor. Yapacak birşey yok.
eksik eksik

hemide çok eksik.

evet m.kemal ülkeyi kurtardı

ama onun kadar hatta daha da önemli bir şey yaptı

dincilere koydu.

hemi de öyle bir acı koymuş ki

torunlarını bile buralardan ağlatıyor.

ağla yavrum ağla açılırsın ameka.
beklemiş beklemiş

bakmış ki halife olmuş kadife

de sıhtır loo

deyip halifeliği kaldırmış,

çok da iyi yapmış.

görsel
aslında aysun kayacı'nın bahsettiği çoban bu ve bunun gibileri işte.
ben dünyada bisürü ülke gördüm, atasına bu kadar söven, yalan yanlış söven bu yeni yetme türk ergenleri gibisini hiçbi yerde görmedim aga.

inşallah bunların sayısı azdır, ve diğerleri ileriki zamanlarda bu tipleri elimine ederler.

olayları degerlendirmeyi beceremeyen, hesap yaparken, faktörlerin hepsini hesabın içine katmadan bulduğu sonucu doğru sananlar, aptaldır.

bu sözün sahibi albert einstein´dır.

eğer bi hesap yapıyosan, ve hesabı yaparken orada olması gereken bütün faktörleri o hesabın içine katmazsan, sonuç yanlış çıkacaktır.

sen o yanlış çıkan hesabı doğru kabul edersen sen zaten baştan sona yanlışsın, demektir.
ya keşke senin dedeni kurtarmasaydı da o gemiye bindirseydi. düşünsene şu an londrada premier lig derbisi izliyor olurdun. adın da craig falan olurdu.
Furkan Büllükbaşı'nın açma ihtimali olan başlıktır.
velev ki diye bir şey yok. zaten öyle çomarlar. mustafa kemal ve silah arkadaşları.
Velev ki ateist,bu da senin islamını yok olmaktan kurtaran adamın Atatürk olduğunu değiştirmez.
En büyük hatası siz olmuş olurdunuz.
tek hücreli hayvanı yurttaş yaparsan olacağı bu.

o ümmet olmak, şeyhinin çükünü öpmek, padişahının oğlan haremine girmek, biat etmek istiyor.

sen ona adamsın diyorsun. bünye kabul etmiyor.
arkadaslar millet koyun kopyaladı ,bilinmeyen yaşam bulmak üzereler,yaptıkları yapay zekalardan korkar oldular siz hala yok halifelik ,yok ezan yok atatürk bi halt etmedi yok müslüman değil bilmem ne... allah aşkına o güzelim beyinlerinizi azıcık kullanmak aklınıza da mı gelmiyor? adam ölmüş gitmiş ,o dönem o devir o şartlar hiç göz önünde bulundurulmadan kulaktan dolma tarih bilgilerinizle açıyorsunuz agızınızı yumuyorsunuz gözünüzü. sonra efendim niye bilim ilerlemiyor niye ateistlik çoğaldı yok müslümanlığı dünya istemiyor. mk cahil cüheyla laf salatalarınız varken islamiyet dediğiniz olayın iini boşalttıkça boşalttınız! asıl islamiyet , asıl din asıl inanç, çok inanıp çok koruyalım diyenlerin cehalet dolu beyinleri yüzünden yok oldu ...

mevlananın sözüyle kendimi durduruyorum...

“Suskunluğum asaletimdendir

Her lafa verilecek bir cevabım var.

Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.

Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

Mevlana
onurlu ve şerefli kişilerin oluşturamayacağı cümle yada kelime öbeği.

Mustafa Kemal Atatürk şunları şunları yapmış demeyeceğim, cahil olmayın açın okuyun, sağlam kaynaklardan okuyun lütfen.

daha büyümesini tamamlamamış ve insanlara bile saygısı olmayan birinden, geçmişteki atalarına saygı göstermesini bekleyemezsiniz ki; atalarına saygı göstermeyen zaten anasına, babasına saygı gösteremez.

velev ki hee... velev ki...

tarihini bilmeyen Türk, Türk değildir. Unutma.

uzun zaman sonra bana girdi yaptıran şapşal çocuk sende.
tipik bir fetö'cu, terörist söylemi. zira onlarda atatürk düşmanı idi ve yıllarca atatürk'e kuduz köpek gibi saldırdı.
zira amerika olsun, ingiltere olsun bunu istiyor. nihayetinde ülke kurucusuna hala kuduz köpek gibi saldırmak, dinsiz demek net vatan hainliğidir. öyle olmasa bile net anayasal suçtur.
ihbarımı yaptım bimer'E. sizler de eksik etmeyin!!.