bugün

görsel egolojk değil ekolojik yaşamak.
Cidden yiyebilip de yemeyenleri ben de anlamıyorum ama gerçek vejeteryanlar et yemiyor değil yi ye mi yor.

Aynı durumu ciğerde yaşadığım için anlayabiliyorum. Cidden vücut onu kabul etmiyor arkadaşlar. Çıkarıyorsunuz yeseniz bile.

Vejeteryanlara not: b12 vb besin takviyeleri alın zaman zaman.
20 yaşına kadar hiç hayvansal gıda tüketmedim. şu an sadece vücudumun ihtiyacı olduğu için, ihtiyacım olduğu kadar yiyorum. sağlıksal nedenlerden.

çok eskiden bir arkadaşım vejetaryen olduğum için şu soruyu sormuştu:

patatesin tek suçu bağıramamak mı?
tüm canlıların aynı şekilde yaşamaya hakkı olduğunu düşünmektir. keşke biraz videolar izleyip araştırıp yazsanız biraz vicdan yeterli bunun için.
sebepsizlik.
otobur olmak.
aklının eksik olması.
yav insanlara inançlarım gereği vejetaryen olduğumu anlatamıyorum. tam bir karın ağrısı gerçekten. diyemiyorum ki et yemediğimde kendimi daha hafif hissediyorum, enerji akışım iyi oluyor, mental olarak daha güçlü oluyorum. meditasyona daha rahat konsantre oluyorum. bir de tarifsiz vicdan rahatlığı var tabii.
Bir mezbahaya gidin sonra gelin konuşalım.
(bkz: vejetaryen)
Doğru yazın bir hele.
Mide bulandırıcı et kokusu.
Et yiyen bitkiler varken enayi olmak sebep olabilir. Evet.
Canlıların hepsinde eşit olan yaşam hakkıdır.
Bir canlinin senin varligin yuzunden oldurulmesi. Senin varligin bir canlinin olumune sebep oluyor yani. Sirf bu yuzden yetistirilmesi ahirlara kumeslere tikatilmasi. Yanlis anlasilmasin vejeteryan degilim ama en cok bu durum uzuyor beni.
yamyamları kötülemek.
Midemizin bir hayvan mezarlığı olmaması.
Sakatat yememek. Ciğer bağırsak beyin yemediğim için herkes tuhaf bakıyor. O iki lokma eti de yemen olur biter.
o canlıların kesim şartlarını bir saniye olsun düşünmek.
ceset yememektir. damak zevki uğruna bir canlıyı katletmemek ya da suç ortağı olmamaktır. insanca yaşamak için bir temeldir. o canlıların sempatik olarak önüne sunulmasının ceset olduğu gerçeklerini değiştirmemesidir.
*ilk önce bir canlıyı katletmek yerine daha farklı şeyler yiyerek yaşamını devam ettirmek,
*insan olarak otçul bir yapıda olan vücudumuzu daha sağlıklı beslenmek,
*zaten ucuz olan sebze yetiştiriciliğini yaygınlaştırıp daha da ucuzlaması ve yaygın olduğu halde pahalılığından et yiyemeyen yurdum insanının en azından vejeteryanım diyerek kendini avutması,
*insanların vahşi psikolojiden kurtulup, sebze ve meyvelerle sakin ve monoton hayata adepte olması,
*insanların her canlı hayatının kutsal olduğunu kabul etmesiyle, insanların birbirini öldürmesini engellemek olabilir.
güncel Önemli Başlıklar