1. 1.
  kardeş türkülerin mükemmel sesli ve espirili solistidir. onu dinlerken "sesin ve sözün" muhteşem buluşmasına şahit olmak en güzel duygudur. * *
  2 ... vend avesta
 2. 2.
  kardeş türküler'in kurucularından,solistlerinden,boğaziçi işletme mezunu olan güzel sesli insan.bir konser sonrası 1 saat kadar sohbet etme fırsatı yakalayıp ne kadar içten ve sıcakkanlı bir insan olduğunu görmüştürüm.
  1 ... of anam nalan
 3. 3.
  bir insanın sesi bu kadar mantık ve kültür kokar diyebileceğim kardeş türküler baş solisti.

  edit: haymanalı değildir. bala/kesikköprülüdür.
  2 ... terellelli
 4. 4.
  aslen urfa kürtlerinden olup şeyh sait isyanından sonra sürülen bir ailenin çocuğu olarak ankara bala'da dünyaya gelmiştir. kardeş türküler grubuyla 2. albümlerinden sonra çıktıkları turnede bingölede uğramışlardı. o zaman çektiğim bir fotoyla beraber 26 ekimde beyoğlu emekte buluşmak dileğiyle...
  1 -1 ... pakize karada
 5. 5.
  http://www.vedatyildirim.net/
  ... terellelli
 6. 6.
  bahoz filminin müziğini yaparak filmi daha bir izlenir hale getirmiş müzisyen. ülkede bir duruşu olan ve bunun arkasında durmaya çalışan nadir müzisyenlerdendir. kendisinin bu tavrı sürdürmesini bekliyoruz.
  2 ... ferhengnus
 7. 7.
  bajar adlı grubun solisti.
  ... neremi doremi
 8. 8.
  sevgi dolu bir kalbi olduğunu, "hayata 1-0 yenik başlayan bir kürt çocuğunun, hekim'in hikayesi" şeklinde nitelendirdiği 1-0 isimli şarkıya yazdığı sözlerle bir kere daha ispatlayan güzel insan.

  1 0/@kent kartim kayboldu
  ... kent kartim kayboldu
 9. 9.
  ''bekle bizi istanbul'' şarkısını mükemmel yorumlamış sanatçı.
  1 ... pressguitar
 10. 10.
  En son gittiğim konserde - Kardeş Türküler ve Sezen Aksu (3 Temmuz 2014) - Sezen Aksu'nun yeni sevgilisi olma ihtimali beliren şahıs.
  Sezen Aksu müziğini sevmeyenlerdenim. (Müzik acı çekme aracı mıdır lan?) Aksu, o konserde, Vedat Yıldırım'a şöyle takılıyordu:
  - "Bak Vedat, fazla üstüme gelme... Ben kelleri severim, kellerle de didişirim!"
  Yani?!!
  - Seni de sevebilir ve sana da takılabilirim?!!
  ... nevzatb