bugün

vedat milor :sosyetenin yayık ağazlı gurmesi. (bkz: sıfırcı hoca)
mehmet yaşin :damağı çatlamış anadolu çocuğu. (bkz: sıcak yutma yanarsın)
biraz garip olacak ama bir bakıma tecavüzcü coşkun vs nuri alço kapışmasını anımsatan karşılaştırma.
internette dolaşan birkaç örnek vermek gerekirse;

`* Coşkun traş olmaz, Nuri abi sinek kaydıdır.
* Coşkun görevini yaparken kin kusar kuvvet kullanır, Nuri abi dokunuşlarla işini tamamlar.
* Coşkun serseridir, Nuri abi organizasyon ve teknoloji insanıdır. `
vedat milor (bkz: nuri alço)
mehmet yaşin (bkz: tecavüzcü coşkun)

ikisini de izlemek çok keyif verir (yemek programından bahsediyorum, vallahi)
lan nasıl bi benzetme oldu bu. entry sonunda sapık gibi hissettim kendimi. ve sustum.
- vedat milör yerken ağız şapırtısı gelir, mehmet yaşin sakallarına yemek bulaştırır.
- vedat milör tadıcı, mehmet yaşin yiyicidir.
- vedat milör'e bedava en lüks yemekleri verip üzerine muamele çeksen beğenmez, mehmet yaşin ise çok nadir eleştiri yapar.
vedat milor'un elinde olmayan nedenlerle yemek yerken titremesi ve ağzını açması,

ahmet yaşin'in yemeği tattıktan sonra insanın kafasını kasan sözleri

adamı öldürür.

not: oha lan iyi yönleri mi çarpışacaktı. bilemedim lan.
vedat milor bağrı açık altın zinciriyle kıro gibi gezer,
mehmet yaşin sakalı ve genelde çıkarmadığı yeleğiyle safarici bam teli tadında gezer.

vedat milor yemekten bir lokma alır sonra konuşur,
mehmet yaşin yer yer yer üstüne bir tabak daha yer ve sonra konuşur.

vedat milor yemeğin içindeki unun nerden geldiğini, kaç dakika boyunca saat yönünün tersine mi yoksa saat yönünde mi karıştırılarak kavrulduğunu anlar,
mehmet yaşin hacım bunun tuzu eksik der geçer.

elbetteki favori milor.
vedat milor yemek yerken devamlı konuşur, çok beğendiğini söylediği şeylere dahi az puan verir ama yemeğin içindeki en küçük baharatı bile bilir. damak tadı gelişmiştir. ahmet yaşin ise bedavacı gibidir. yemeği yemek için oturmayı bile beklemez ama genelde gittiği yerler bizim de gidebileceğimiz yerlerdir. ayrıca ikisi de tabakta bir lokma bile bırakmaz, e yerli gurme de anca böyle olur.
(bkz: tabakta bırakılan yemeğin arkandan ağlaması)
vedat milor'u izlerken yiyesiniz gelir. *
vedat milor şehirde mehmet yaşin köylerde yiyecek arar,
v m : seçicidir, m y : yemek ayıretmez,
v m : amerikan kültürüyle yorumlar , m y : anadolu çocuğudur sadece yemek yer yorum yoktur.
mehmet yaşin gurman, vedat milor gurmedir. kıyaslanamazlar.
bir nevi lokanta vs restourant'tır.
(bkz: forza milör).
biri fenerbahçe biri galatasaray'dır.
tartışmaya gerek yok. vedat milör

mehmet yaşin' in tavsiye ettiği yerlere gittim. hem fiyatları kazık hem de güzel değildi.

vedat milör' ün tavsiye ettiği yerlere gittim. birisinden bile pişman olmadım. hatta istanbul' a gittiğim de sırf o beğendi diye mano burger' i aramıştım 2 saat.
mehmet yaşin tamamen yemeye odaklıdır. sofraya konulan muhteviyatı ne oursa olsun hemen hiçbir yemekle alakalı yorum yapmaz. zaten bunu kendiside ifade etmektedir. "önüme hamurişi/balık/et vs. konulduysa ben hiç konuşmam, susarım der" ve nam nam nam bütün yemeği bitirir, tabağı sıyırır. kahvesini de yudumladıktan sonra burası falanca semtte filanca mekan eğer yolunuz düşerse, buralardan geçecek olursanız uğrayın yoksa fazla kasmayın gibisinden bişiler söyler. yemeğin bileşenleri şunlarmış, pişirme yöntemi şöyleymiş vayy efendim fiyatı bu kadarmış zerre umrunda olmaz, yer, içer, göbeğini ovuşturur kalkar gider. yemek yiyişi karşıdakini acıktırır, şevk verir.

vedat milör ise o akalak ve sürekli şapırdattığı ağzıyla yemekleri bir bir öğelerine ayırırken hiç susmaz. tam bir lezzet avcısı olan damağı sayesinde yemeğin içindeki mantarın taa italya' nın bilmem neresindeki bahçelerde yetişmesinden tutunda, peynirin hangi yöredeki, hangi ineğin ciciklerinden zamanında süt olarak aktığını dahi bilir. elleri zangır zangır titrer, sıklıkla "bunun yanında da bi şarap olacağıdı usta", "bu da birayla pek güzel gider be" gibi yorumlarıyla tebessüm ettirir, üslubu hoştur. mehmet yaşin gibi ilk gelen tabağa yumulmaz tüm yemeklerden eşit miktarda tatmaya özen gösterir. yemek yiyişi iticidir, keyif vermez. işletme sahipleri ve dahi aşçılar karşılarında sultam slüman varmışçasına el pençe divan dururlar, saygıda kusur etmezler. her açıdan bilgilendirici olup, tavsiyeleri dinlenesidir.
mehmet yaşin durdurulamaz, vedat milor'u bile yer. *
(bkz: vedat milor vs mehmet yaşin)
vedat milor her türlü ezer.
vedat abi tadımlık,mehmet abi doyumluktur.
vedat milor, ayşe arman lıktır. Mehmet yaşin, cem yılmaz lık.
vedat milon'un cvsine bakın diyorum sadece.
Vedat milor a haksızlık niteliğinde ki kıyaslamadır. Biri gurme diğeri aç elemanın tekidir.
ikisini de severiz.
mehmet abi tabagini eppegiyle siyirirken,
vedat basgan sadece tadina bakar.
"mehmet abi biraz sonradan gurme."

ömrümde duyduğum en kral laflardan birisidir.
Her zaman vedat milor reis diyorum.
Diğeri yiyici.