1. 15.
    Güldürmüştür. Hem de tarihi ayar demişler.
    Halen simit ile gevreğin aynı şey olduğunu zannedenler var. Ben çok üzülüyorum.
    4 -3 ... kara erik habbesi
  2. 14.
    Adam haklı, fena ayar vermiş.
    4 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
  3. 13.
    Simit simittir.

Misal sütlaca az şeker koyarsanız ismi değişir mi? Değişmez.

izmirlidir, der işte fazla takmayın.
    3 -3 ... keyf kahyasi
  4. 12.
    izmirlileri ciddiye alan var mı hala?
    4 -1 ... ozzy osbourne
  5. 11.
    Gerçek izmir gevreğini bilen kalmadı ki adamın öyle söylemesi tamamen cehaletinden kaynaklı. .
    Gerçek izmir gevreği üzerinde eskilerin eser miktarda dediği cinsten çok az susamla çıkardı istanbul simidi gibi tamamı susam kaplı değildi bu da elbette tadını fark ettirirdi. Şimdi zaten izmirde gevrek çıkaran izmirli usta kalmadı ki..
    3 -1 ... vigilante8
  6. 10.
    sen tadına bak gurmeni yap geç, sana mı kaldı simide gevrek dendiği pezevenk.
    1 ... eti cin baba
  7. 9.
    simidin kralı boğazkesen simididir ,tophane.
    tophane'de kime sorsanız söyler yerini . taksim'den de galatasaray lisesinin yanından aşağıya doğru koyverin tophane'ye sahile 150-200 metre kal sağdadır fırın.

ben 2 sene evvel yemiştim eski tadı hala var . odun ateşi. Tuğla örme fırın.

bu simidin üstüne simit yoktu istanbul'da zamanında.
    hala inceltilmiş pekmez koyuyorlar mı ????

izmir gevreği ise gerçekten simit gibi ama bir acayip tadı var susam-pekmez tadı güzel birde harbi gevrek peksimet gibi ama biraz yumuşağı.

geçen yazdım simit türevi rusya işi bize de oradan gelme . mesela rize simidi rus askerlerinin katığıdır ,ordan alınma.
    3 ... baris hemen simdi
  8. 8.
    bu arada Konya'nın etli ekmeğinin nazilli pidesinden ne farkı var ?

işte aynı şey, gevrek/simit farkı...

kimse Konyalılara laf etmiyor...sikicem gevreğini de simidini de o olacak sonunda.

not: aradaki farkı anlamayanların izmir'de, Ankara'da ve istanbul'da bu üstü susamlı halkayı yemesini istiyorum.

simidin kralını Ankara'da yaparlar ayrıca.
    5 ... keshberfo
  9. 7.
    Bundan sonra vedat milor' a da " gevrek" diyecekler muhtemelen. Ingilizler bile gurme derken.
    2 ... uzak diyarlarda evli barkli
  10. 6.
    Üst bilgi: izmirli değilim..

Aman ne büyük ayar.. afferin sana vedat miloor... bütün izmirliler ve gevrek diyenler hırslarından dudaklarını ısırıyorlar şu an.. hahajdnd. Size ne yav, si ze ne? insanların ağızlarından çıkana da dahil olmak üzere her şeye bir laf üretmeyi ne çok seviyor bizim milletimiz..
    2 ... yalniz olmiycem dimi