bugün

Kendine dikkat et ve hoşçakal bence en anlamlı iki veda kelimesi dir..
(bkz: hadi eyvallah)
Kimle vedalaştigina göre değişir.
(bkz: engelliyorum)

Son zamanlarda en çok duyulan veda cümlesidir, daha doğrusu kelimesidir.

Engelliyorum nedir lan, cevaben çokta sikimde karşılığı alır.
de siktir git.
Hoşçakal değildir.
böyle bir cümle yok ki. en azından benim yok. vedalaşırken üzülmekten başka, yapacak bir şeyim yok. gözüm muhakkak nemlenir, konuşmak istesem konuşamam boğazım düğümlenir. anne baba, eş dost fark etmiyor vedalar doğru değil diye şarkı yapmışlar, bir bildikleri vardır elbet.

haddizatında, vedalarım veda değil merhabadır. işte o sadri alışık'a atfedilen kitap gibi, sadri'nin ayhan'a yazdığı mektuplar gibi, ümit oğuz yaşarcan'ın sahibini arayan mektuplar'ı gibi, veda desen veda değil, hoşçakal değil, güle güle değil.

veda edemiyorum. sözlerim kapıyı aralar gibi.
bir mesaj yazmak zorunda idim, vedamın cümlesi, "aynadan kendine baktığın ilk gün, gözlerine selam söyle" oldu. böyle bir söze hiç gerek yoktu.
kib, her derde devadır.
Beni biraz da böyle hatırla.
görsel
ne söylesen boş.
(bkz: varınca ara)
ölmemeye çalış.
bir daha görmeyeceksem : sağlıcakla.
bir daha göreceksem : görüşürüz.
Yolun açık olsun demişimdir hep, en güzeli de bu bence. Her ne yaşamışsak yaşayalım kötü bitirmemeye özen gösteririm vedalaşma faslını. Çünkü psikolojide bir kural vardır, karşınızdakinin aklında veda ettiğiniz şekilde kalırsınız.
yaşadığımız her şey bizi bir araya getirdi ve şimdi de ayırıyor. her şeye rağmen teşekkürler, güzel şeyler yaşadık. seni hep iyi hatırlayacağım, kendine iyi bak.
Her veda elveda değildir.
Açmayın şöyle başlıklar ağzıma sıçılıyor amk.
“Allah’a emanet ol.” Herkesi dua ile yollarım.
Astala vista bebeğim.
Vedalar canını sıkmasın.
Yine buluşabilmek için bir hoşça kal yeterlidir...
Hadi sen git işine de herkes kendi işine, dağlarımda zulüm vardır düşemem yar peşine.

https://youtu.be/yxzVBf_G67E
Fingirdediğiniz biriyse "öpüyorum güneş değmemiş yerlerini." Dir.