1. 1.
  faşist kılıklı bir komünistin alaycı serzenişi. hani eşitlik, demokrasi, saygı, halkların kardeşliği. herkese aynı gözle bakacaksın ki adam yerine konulabilesin. ama siz solcu olduğunuz için burnunuz beş karış havada dolaşın. rezil ettiniz anasını satayım sosyal demokrasiyi , solculuğu. utanın. sizin yüzünüzden anneler babalar çocuklarına ''uzak durun evladım siyasetten'' diyor. niye dersiniz? çünkü bi halt yediğiniz yok. ancak 1 mayıs'larda araba yakarsınız, camları indirirsiniz, devlete zarar verirsiniz. sizin anladığınız solculuk bu. yani aslında faşistlik oluyor o da. yani eleştirdiğiniz kişilerde kendinizsiniz.
  14 -17 ... paris hilton
 2. 2.
  duruşu itibariyle başka bir sözü anımsatan sözdür. fakat böyle çıkışlara gerek yoktur; ülkücü veya başka bir görüş sahibi olsun, insanları teşhir edip "sözlüğe özel" anlamsız tartışmaları alevlendirmek yeni birşey değildir. yeni birşey getireceğini de sanmam.

  ama söz konusu kişilere yüklenmek haksızlık mıdır? bana sorulursa, değildir.

  (söylediklerim sadece kendi kulağıma küpedir, ülkücü olmayıp ülkücülerle doğru düzgün konuşabilen birinin, yanlışlarını -ve doğrularını- suratlarına söylemenin yolunu öğrenmiş birinin söyledikleridir.)
  4 ... stalker
 3. 3.
  Gazi üniversitesinde basketbol oynarken top sakalim yüzünden beni samimi küfürler esliginde uyaran yanima bunlardan iki tanesini nezaketen takarak kampüsü derhal terk etmemi isteyen anlayisli kibar insani ve benzerlerini yaratan tanrim...nedeeeeeeenn
  6 ... narcissa
 4. 4.
  ...ve tanri ulkucuyu yaratti
  sonra tanrı merhameti yarattı
  7 -1 ... balyancho
 5. 5.
  (bkz: pkk li de olsa insan insandir/#2011915)
  2 -1 ... seckin
 6. 6.
  (bkz: yaratmaz olaydı) birçok insanın serzenişi.
  1 -3 ... narkolepsi
 7. 7.
  (bkz: herkes hata yapabilir)
  3 -2 ... kendinedinsiz
 8. 8.
  ve sonunda yarattığındaki eksikliği fark ederek beyin ilavesiyle solcuyu yarattı.
  5 -3 ... ditty
 9. 9.
  (bkz: pkk li de olsa insan insandır)

  başlığında hümanizmden bahseden yazarın işte bunun adı iki yüzlülüktür dedirten başlığı. şövenizm, kafatasçılık acaba kimin tekelindedir bu memlekette?
  2 -2 ... fikrizikri
 10. 10.
  gökyüzü her zamanki gibi mavi, dağlar her zamanki gibi heybetliydi. kuzeyden, balkanlardan gelen ateizm rüzgarı buram buram türkiye'yi kokutuyordu. bu anadolu coğrafyası neler görmüştü; lidyalıları, fenikelileri, malazgirti, yavuz selim'i, kanuni sultan süleymanı, diojeni... ne çok insan amaçları uğruna bu medeniyet beşiğinde can vermişlerdi. kimi masa başında nutuk atıyordu kimisi er meydanında kanıyla suluyordu. kültür motfileri, folklarik özellikleri... neydi ki bu kabus. hava yavaş yavaş kararıyordu. birye olarak değil belkide kılıcı olan bir millet bu kadar inkarcı ve önyargılı bir sistem ile yönetilemezdi. ve ruhlar toplanmaya başladılar. yusuf akçura'nın, ismail gaspıralı'nın, oğuz kağan'nın, ziya gökalp'in, sultan abdülhamit'in, fatih sultan mehmet'in, çanakkale şehitlerinin ve atatürk'ün... ruhlkar vücut bulmalıydı artık... rahat rahat yaşıyan bu millte ne olmuştu. dünya savaşından çıkan bu millet neden kendini ateşlere atıyordu. belki hatalarından ders çıkaramamıştı ama türk'ün geleneklerinden uzaklaştıran her sistem bu milletin felaketi olduğunu bilmiyormuydu bu insalar. her ruhtan biraz kattı.... rızasını kollayıp gözetsinler dedi. ve tanrı ülkücüyü yarattı. yarattıki sokaklarda peygamberine küfreden bu inançsızların mezalimi dursun artık ve yarattıki bu millet bu coğrafyayı ne idüğü belirsizlere bırakmasın, ve yarattıki her suçu her günahı benim bu yarattığımdan bilsinler.. ama benim onlara verdiklerimide yerine getirsinler. kimse azraili suçlamazdı, herkes ölüm sebebini konuşur ve yorumlardı ama kimse azraile kızmazdı kızamazdı... bırak ey mukaddes dava senle uğraşsınlar, uğraşsınlarki sen kudret bul bu davada ve gücünü peygamberlerimden al, alki senin davan kutsal ocağın nurlu olsun.
  1 -2 ... ruhadam