bugün

https://www.birgun.net/ha...k-seker-ve-yag-var-406209 tarım kredi müdürü'nün açıklaması yalan haber yasak değilmiydi.
aha hemen şikayet ediyorum kendisini. bizde sadece 1 buçuk yıllık şeker ve yağ var...
Un yok un.
O da olsa iki yıllık helva yapacaktım ama şerbet yapabildim.
"kör şeytan kör gözünle dağıl var get başımdan" derdi anam bu tür durumlar için.
(bkz: saydın mı)
doğru tespittir.

eğer yok ise ve memnun değilse neden oy veriyor. demek ki var.
Yalancıyı öpsünler mi?
Bizde şu an yarım kilo şeker yok. Katılmadığım açıklama.
Neden durmadan vatandaşın evi ile ilgileniyor bunlar anlamadım. Yok bu kadar altın var yok bu kadar dolar var . Şimdide şeker yahu arkadaş boşverin siz milletin evini düzgünce işinizi yapın.
o kadar a haber izleyince böyle olunuyor.
kendi vatandaşına karaborsacı demiştir. ulan 2 yıllık yağ ve şeker kaç para yapıyor biliyor musun ? o para anca karaborsacılarda olur tosunum. biz 5 kiloluk tenekeyi alırken elimiz ayağımız titriyor.
Doğrudur. Bizde 2 yıllık yağ var meselâ; o zamanlar tabi bolluk bereket gırla. bol bol alıyoruz, ama nasıl yâni. 5 lt yağı misal 30 liradan stokladık. stoğun son yağını açmaya kalmadan fırladı fiyatlar. biz de o gün bu gün tüketmeye kıyamadık, hatıra diye saklıyoruz; 2 yıllık yağımızı!

şeker desen, o 4 yıllık zaten..
çuvalla aldığımızdan tabi o dönemler; kiloya vurunca 3 liraya falan geliyo ki gayet uygun. Ama tabi o da zam furyasından nasibini alınca kilo 35 i gördü bugünlerde. neyse böyle işte.
Hani yalan haber yayani kodese tıkıyorlardı.

Ulan Liyakat fakirleri.