bugün

ankara subayevleri' nde oturan bir grup vatandaş, yurtiçi ve yurtdışı gezilerini tamamlayarak gece geç saatlerde evine gelebilen başbakan recep tayyip erdoğan' ın önünü keserek sert dille eleştirip hesap sordu.

umarım vatandaşı koyunlukla itham eden yavşaklar bundan sonra böyle şeyler söylemeden bir kez daha düşünür. her iki kelimesinden birisi makarna diğeri kömür olan ibneler biraz utanır.

tepkili vatandaş ile başbakan arasında şu diyalog gerçekleşti.

-sayın başbakanım çocuğuma oyuncak istedim, yok dediler.
+yok mu dediler, (korumasına) kalmadı mı oyuncak?
#sayın başbakanım benim çocuğuma da vermediler.

yalanım varsa bir entry girmek daha nasip olmasın amk! ana haber bültenlerinden herhangi birisini seyreden bu habere denk gelmiştir. işte tam da başbakan' ın istediği halka nail olduk sonunda. dilenci, bedavacı, ucuzcu, fırsatcı, küçük hesapçı... ama dur sen daha başbakanım, bunlar iyi günler. o oyuncak buraya gelecek, bu soba yanacak diyecek kadar yüzsüzleşecek bir halka az kaldı.

hiç bir derdi kalmamış, gecenin yarısı başbakandan bedava oyuncak derdine düşmüş vatandaşlarımız var. koyun yine iyiydi be! hiç değilse sürüyle hareket ediyordu. bu vatandaş profili iyice arsızlaştı.
atatürk'ün o muhteşem sözünü akıllara getirir.

"Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı ihtiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar."

yattığı yerden, ekmek elden su gölden misali başkasının eline bakarak yaşamak gibi bir zihniyeti milletin kafasına işledi bunlar. gerçekten de bunlar daha iyi günler.
en az üç çocuk diyen liderlerine yaraşır vatandaştan beklenen eylemdir. o çocuklara oyuncak lazımdır. onlar oynar ve oyalanırken diğer kardeşleri için girişimlere devam edecektir vatandaş. sayın liderleri bunun için her şeyi düşünmüştür. kürtajı yasaklamak için girişimlere başlamış, kız çocuklarının başını küçükten ezmek için 4/ 4 lük bir sistem kurmuş zaten gereksiz olan okuma süresini kısaltmıştır. yarın öbür gün tepkili ve duyarlı vatandaş liderinden çocuk doğurmak için kadın bile isteyebilir. allahın emri peygamberin kavli tayyibin isteğiyle...
avanta makarna ve kömürden sonra halkın geldiği son noktadır. avanta oyuncak. Haftada 20 ile 30 Arası Şehit Veren Bir Ülke de, Başbakana tek soracağı hesap bedava oyuncak olan insan bile denilemeyecek kansızlarla ancak bu kadar demokrasi olurdu zaten.
bu ülkenin geleceğine ve insanlarına dair umutların daha da solmasına sebep olacak kadar vahim bir durumdur aslında. başbakana soru sorabilecek kadar yaklaşma şansını bul ve soracağın hesap bedava oyuncak alamadık olsun? hay götünde paralansın o oyuncak kansızın evladı.
bundan iki ay önce de üsküdar'da cuma namazı çıkışı gene bir vatandaş recep'in önüne attı kendini. korumalar, basın falan bir heyecan yaptı çünkü gene katar katar şehit cenazesi geliyordu oslo'daki kankalarca öldürülen. "acaba?" dedi herkes? bağrı yanık bir "türk" çıkar da "bu ne rezilliktir?" diye sorar mı? diye.

ama endişeye mahal yokmuş... vatandaş kaçak arazisine imar dilendi... yani çaldığı mal için devletten af ve ruhsat istedi.

ibadethaneleri bile ayrı bu amerikancı kürtçülerin demek ki?

müslüman ve türkler oralarda olmuyorlar bir şekilde.
istenilen insan tipidir efenim.kendi çıkarını düşün devlet işine karışma biz sana oyuncakta veririrz, imarda.koyun diyenlere de nalet etsek adamlar hesap soruyor işte.endişeye mahal yok yani.
diyememiş mi ?
-başbakanım, ekonomi kötü, vergiler ağır.. kaşıkla zam yapıp kazan dolusu vergi alıyorsunuz.. çocuğuma oyuncak alacak dahi param yok. eh ülke zaten boka batmış durumda..

tam akp seçmeni olmuşlar, kutluyorum !
zamaninda verdigim 1 lirayi begenmeyip al ben sana veriyim o parayi diyen dilenciyi hatirlatan olay.
not: parayi aldim.
her gün onlarca babanın çocuklarını yitirdiği dönemde Çocuğuna oyuncak verilmedi diye başbakandan hesap sormuş öyle mi? Hoş bu ülke hükümete tepki gösterdi diye bir kadını linç etmeye kalkan şehit yakınlarını da gördü. hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz...ya da şebeke sularına uyuşturucu karıştıp mallaştırıyorlar hepimizi, bilemedim.
(bkz: dostum vatandaş demişin ama bu bildiğin dilenci)
güncel Önemli Başlıklar