1. 1.
    Bir realite.
    iktidara gelmiş ve gelecek(şu anki partilerden) hiçbirinin vatandaşı refaha kavuşturmayacak olmasıdır ki kavuşturamayacak demiyorum, kavuşturmayacak olması.
    Hep ezecekler ki her umut verdiklerinde pavlovun köpeği gibi salyalarımız akarak oy verelim.
    1 ... dalya rock yazar
  2. 2.
    Cem uzan olaydı görürdüm ben. Yunanistan dan iyi olurduk, dile kolay 15 yıl.

15 yılda var ya motorola gibi 3-4 şirketi dolandırsak tesla dan önce elektrikli arabayı biz yapardık.
    4 ... n dakota
  3. 3.
    içler acısı gerçektir.
    1 ... kursadneferi
  4. 4.
    Aslında kurarım öyle bir parti de !
    60-70 yıllık ömrümü size mi harcayayım!
    Yiyin birbirimizi AMK mun dünyalıları.
    -3 ... bukoyundelisi
  5. 5.
    Milletten yalvar yakar oy isteyip başa gelenlerin millete bir sövmediği kalıyor. Sonra başka bir seçim yine aynı şeyler. Sonra parayı gören seçilenler, milleti takmaz oluyor. Türkiye'de ki siyasi düzen. Birde bunların oturduğu koltuğa kök salması var. Yap iki dönem çekil ama nerede. Ülkenin eğitim seviyesi dünya ortalaması altında, dini konularda zayıf (her konuda din üzerinden yapılan kandırılmalara istisnasız inanıyorlar), takım tutar gibi parti tutmak... Bu gibi nice sebepler varken değil refaha, dünya standartlarını yakalayamayız. Anca alman bizi kıskanıyor deriz. Alman senin neyini kıskanacak adamlar yıllardır, dünyaya milyonlara araba satıyor, sanayisi gelişmiş, dışa bağımlı değil. avunmakta bir yere kadar. Ortadoğunun en gelişmiş devletiyiz ama batıya ve uzak doğuya baktığımızda onlardan teknolojik olarak zayıfız. Bugün yaşadığımız 21. Yüzyılın mimarisini bile avrupalılar inşa etti. Bu hızla devam ederlerse 22. Yüzyılı da onlar inşa edecek gibi.

Edit: imla.
    ... bay efendi
  6. 6.
    vatandaş olabilseniz olurdu.

eşşek olduğunuz için bok bulursunuz. refah içersinde yaşayan eşşek gördün mü sen hiç?
    2 ... just call me alpha