bugün

ağır geldi sanırım, farkındayım. ama açık olmayı seven biriyim.

vatana ihanet denen olgu, saçmalıktır. saçmalıktır zira bir insan kendini bir toprak parçasına ait hissetmek zorunda değildir, bir insan kendini ait olduğu tek şeye, insan ırkına ait hissediyor olabilir, vatanını bütün dünya olarak görüyor olabilir. ''vatana ihanet'' denen olgu suç değildir, zira bizler başka bir toprak parçasında doğsak bile, yine yaşar, yine büyürdük. belki farklı isimlere sahip olur, farklı diller konuşurduk.

bir sperm ve bir yumurtanın birleşimindeki yüzdelik oranlardan vatanseverlik yaratmak nedir? benim babamın ya da anamın tc vatandaşı olması neyi değiştirir? benim babam türkiyeli değil de başka bir ülkeden olsa idi, ben kime bağlı olmak durumunda kalacaktım?

eğer türkiye'de değil, suriye'de doğsa idim türkiye'ye ihanet etmem bu ülkenin sikinde bile olmazdı ki.
azıcık mantık lazım bunun için sadece, azıcık düşündünya genişliği, azıcık sebat ve biraz hümanizm. tek gereken bu.
vatan hainlerinin iddiasıdır.
(bkz: soysuzluk)
vatansızların iddasıdır efendim.
Vatana ihanet edip yakalanmis kansizlarin soylemi.
"dünya vatandaşıyım" diye zırvalayan mankurtlaşmış aymaz hümanist düşüncesidir. allah, kendi katında üstünlüğün takvaca olduğunu söylerken insanları kavimlere ayırdığından bahsediyor. siz niye hala daha bir mensubiyet duygusu olan ırk ve vatan kavramlarından nefret edercesine bahsediyorsunuz. insanın bir soyu, mensup olduğu bir milleti vardır ve onun çıkarları için düşünmek ve çalışmakta son derece saygı değer bir davranıştır. bu tür savlar mankurtlaşmış bir beynin ürünüdür.
korkakların söylemidir.
vatanı sadece toprak parçası olarak gören beyinsizin iddiasıdır.