1. 1.
  yüreği yaralı anadır. ve bu acıyı bazıları !!!! anlayamaz. vatan sağolsun dese ne olacak sanki . bir slogan vatanı mı kurtaracak ? evet vatanımız sağolsun-varolsun da birilerinin canı yanmak zorunda mı ?
  terör terör terör . nedir bu ya ? yeter artık .

  oğlunu askere göndermeyenler bazı ...... lar tepede sefa sürsün , gariban analar evladını kaybetsin , vatan sağolsun demeyince de suç olsun. sıkıyorsa sen oğlunu şehit ver de , sen de bakalım , canı gönülden diyebilecek misin ? ey tepedekiler !


  vatanımız sonsuza dek sağolsun varolsun
  ama şehit vermeyelim artık. yeter. yazık ya ...
  27 -4 ... astronur
 2. 2.
  nifak sokma çabalarına malzeme olacağını bilemezdi tabii.
  2 -2 ... rosava
 3. 3.
  sonuna kadar haklı olan annedir!
  ateş düştüğü yeri yakıyor işte.
  3 -2 ... al hadji
 4. 4.
  (bkz: vatan icindeki insan olmadan hictir)
  5 -1 ... bard of hell
 5. 5.
  bu vatanı için evladını kaybetmiş annedir. elleri öpülesi kadındır. allah sabır versindir. vatan sağolsun demesi gerekmez. demek zorunda değildir. yine de elleri öpülesi annedir. annemizdir. evladını kaybetmenin acısını yaşıyordur.
  4 -1 ... anonim kalan
 6. 6.
  üzülerek söylüyorum ki bilinçli ya da bilinçsiz olarak pkk'yı amacına ulaştıran anadır.

  kötüleme sonrası edit: pkk'nın amacı türk milletini yıldırıp amaçlarını kabul ettirmektir. vatan sağolsun demeyen bir anne ise yılmış bir annedir, dolayısıyla pkk'nın amacını gerçekleştirmiştir. oğlunun ölüsünü gören bir türk annesini suçlayamam ama gerçek budur.
  3 -12 ... gokte atam han ulgen
 7. 7.
  yalan söylemeyen, vatanın sağolması için oğlunun ölü olmasının gerektiğine inanmayan anadır. haklıdır, ciğeri yanmıştır.
  4 ... folktonic
 8. 8.
  "vatan sağolsun" diye diye hem vatanın zarar gördüğünü hem de gencecik fidanların kayıp gittiğini anlayan şehit anasıdır.

  ve şunu da unutmamak elzemdir; "insan" her şeyin merkezidir.
  vatanı vatan yapan "insan"dır, "halk"tır.
  insan olmadan toprak parçası bir şey ifade etmez.
  4 -1 ... andrey bolkonski
 9. 9.
  sonuna kadar haklı annedir. ne için kaybetti oğlunu? vatan kurtarmak için mi? ne için mücedale veriyorlar? o şehitler neden canlarından oluyor?
  emir gelmeden tek kurşun atamayarak kurşuna diziliyorlar onlar.
  onlar şöyle bir düzen içinde o karakollar da harcanıyorlar;
  karakola tek bağlantı olan köprü yıkılıyor. erzakları tükenmek üzere 3-4 gün geçmiş. helikopter istiyorlar köprü olana dek erzak istiyorlar. helikopter gelmiyor. o gece sınır köyün de bir kadının sancısı tutuyor. doğum yapacak. belki de o kadının kocası dağda kurşun sıkıyor. ya da abisi adam öldürüyor o kadın ona yemek yapıyor falan. 1 saat için de helikopter dağda... kadın hastaneye yetiştiriliyor. bir potansiyelin doğumu için tsk seferber...
  yaşanan bir olaydır bu uydurmuyorum.

  işte böyle bir düzende kaybediyor anneler çocukalrını.
  4 -1 ... sikvaruli
 10. 10.
  solcu annedir.
  2 -11 ... u will find