1. 1.
  insanın kanını donduran, durup düşündüren, belki yapmadığı veya yapmaya yanaşamayacağı için kendinden utandıran, ancak gerçek bir kahramanın yapacağı iştir. ve tarihimiz bu gerçek kahramanlarla doludur.

  (bkz: rahmetle anıyor hasretle arıyoruz)
  4 ... palta
 2. 2.
  bir çok insanın laf sırası geldiğinde mangalda kul bırakmadan savunduğu ancak iş icraat gelince kaybolduğu durum.
  1 ... mmtyvs
 3. 3.
  (bkz: bir hilal ugruna ya rab ne guneşler batiyor)
  4 ... thiothrix
 4. 4.
  her defasında bunu gerçekten böyle hisseden için ne büyük onurdur diye düşündüğüm kahramanlık işi.birçoğumuz duygusal vatanseverken ve bu vatan için sadece siyaset,ordu mezelerini tüketirken bu onurlu ve gerçek vatanseverler,kahramanlar tarihte ve şimdide kanını toprağı için toprağına dökmüş,dökmekte..yazıkki bazen göz göre göre feda edilen bu "yiğit" insanların yaptıkları bugünkü hükümet için zaten yapmaları gereken,yaptıkları için artı bir takdire gerek duyulmayan çünkü zaten "yan gelip yatmamakla" bahsedilen bu olan ama kendilerine,kendi evlatlarına,kardeşlerine gelince "dokunulmazlıkları" ardında "dokundurtmayan,kıyamayan" , büyük bir ülke sadakatini,sevgisini ve cesaretin zirvesini gösteren iştir.ne mutludurki bu vatan, uğruna dökütülmüş onca kanı birkaç "vatansoyar" yüzünden yok saymayacak ve her defasında örnek alacaktır.bu ülke için şüphesiz en güzel armağını onlar canlarıyla vermişlerdir..
  3 ... lyras
 5. 5.
  ülkemizin gençlerinden ermeni olsun kürt olsun türk olsun her zaman saygı gören insanların yaptığı eylem. eyvallah allah razı olsun sayenizde yaşıyoruz.
  -1 ... no witzki
 6. 6.
  takdir edilesi vatan evladıdır. herbiri kahraman olmuş şehitlerimizin yaptığıda budur zaten. nasıl bir iman ve inançla vatanlarını korumuşlardır. hepsi ile gurur duymak bile az. onların bizimle gurur duyması için elimizden geleni yapmamız ve onlara layık olmamız gerekiyor. ruhları şad olsun...
  1 ... silte
 7. 7.
  bu vatan icin can vermis saygi deger sehitlerimiz ve onlarin aileleri,cocuklari...
  3 ... arsenlupin
 8. 8.
  (bkz: şehit olmak)
  2 ... nickimicinotuzharfgerekiyormus
 9. 9.
  tam bağımsız bir vatan için ne 3 fidanlar canını feda etti dar agacında.
  (bkz: deniz gezmiş)
  (bkz: yusuf aslan)
  (bkz: hüseyin inan)

  edit:genc faşolar rahatsız
  edit2: (bkz: eksi oy alinca sevinmek)
  2 -7 ... lionheart
 10. 10.
  içten ve hasbi bir duygudur. Şehit olmakda bu sözün bamtelidir adeta. Kimileri genelde askerken vatan için herşeyi yapacağını düşünür ama unutulan nokta her ferdin toplumdaki görevidir. Her fert üzerine düşen görevi yaptığında hem millet hem ülke abad olacaktır elbet...
  1 ... nicholaihel