bugün

sabah 10 dakika geç kalkanın erken kalkana göre vatan haini olduğu bir dönemde yaşıyoruz. herkes ülkenin bir tarafından tutmuş, koptuğunda en büyük parçanın kendi elinde kalmasını bekliyor çünkü diğerleri onlara göre vatan haini. yukarıdaki yazıyı da okuyunca farkediyorsun ki yüz yıldır bu gerçek hiç değişmemiş hep birileri diğerlerine göre vatan haini. Bunun aslında tek bir sebebi var bana göre; Geçmişe bağımlılık. herkes yeni bir türkiye yaratmanın peşinde ama herkes istiyor ki geçmişte ölmüş olan şeyler bugün küllerinden canlansın. fakat hiç kimse türkiye'nin geçmişte yaşanmış sorunlarının temeline inip bunları ortadan kaldırarak yeni türkiye yaratmanın peşinde değil. bugün birilerinin diğerlerine göre vatan haini olmasının altında yatan sebep bu. Mesela ben türkiyenin her neye mal olursa olsun geçmişe bağımlılığından kurtulmasını, bugünkü şartlara göre inanç ve temel insani haklar anlamında daha özgürlükçü olmasını istiyorum. ama yine yeni türkiyeyi kurmak isteyen bazı başka kimseler ise din tabanlı, daha özgür olduğu söylenen fakat kısıtlanmış özgürlükler sunan, osmanlı-vari bir devlet yapısı kurmanın peşinde. bana göre bunu isteyen konu itibariyle vatan hainidir. çünkü kısıtlanmış özgürlüklerle kurulan bir sistem bu ülkeye, ülkenin geleceğine ve insanlarına zarar verir kanaatindeyim. ama osmanlı-vari istekleri olanlar ise bu toplumun müslüman olmasından dolayı şeriatın bu ülkenin hayrına olacağını düşünüyor ve bu adama göre ben vatan hainiyim. vatan hainliği diye birşey yok aslında. herkes bu ülkeyi seviyor ve bu ülke için birşeyler yapmaya çalışıyor fakat gerçeklere bakan yok.
güncel Önemli Başlıklar