bugün

bir vatandaşlık borcu olan askerliği , albayların, paşaların özel işlerini yaparak ,eşyalarını taşıyarak, evlerinin tadilatında çalışarak, botlarını boyayarak, köpeklerini gezdirerek ve diğer şahsi işlerinde çalışarak ödediğini zannetmektir.
ahlaki değildir.
vicdani değildir.
insani değildir.
askeri hiç değildir.
garsonluk yaparak ödeyen askerin sorunu hiç değildir. o ödemiştir.
güney doğuda yapanlar hariç kim vatan için birşey yapiyor ki dedirten başlık.
ödedik işte. napalım yani? tutup başka yere gönderseler itiraz mı edecektik. göndermediler istediğimiz halde. komando olmak istiyorum dedim. onlar komi olmak istiyorum anlamışlar. sağlık olsun kanka. üç kuruşluk görmemiş komutan karılarının ağız kokusunu çektik. garsonluktan anlamadığımız halde en iyi şekilde yapmaya çalıştık. kim için? vatan için mi? hele sen onu bi geçicen hacı. en iyi zamanımda beni askere aldı garson yaptı. hala da bu işi yapıyorum. naptım. sabrettim azmettim başardım. diş sıka sıka dişlerim genç yaşta döküldü amk.
biliyorum az asker abiler görmedim paşaların karılarının dırdırını çeken, paşanın karısının şoforu olmak da ne demektir? sikmişim böyle vatan borcunu.!
Bu saçmalığın tek çözümü profesyonel askerlik sistemidir. Izmir'de karabük'te adıyaman'da askerin ne işi var? Bu iş için okullar açılıp ihtiyaç kadar kişiye profesyonel eğitim verilir ve güvenliğin gerekli olduğu doğu ve güneydoğu'ya göreve gönderilir. Bu sayede devlet de askeriye'ye ödediği yükten büyük oranda kurtulur. Bak o zaman pkk kalıyor mu!.
gidip vezneye para yatırarak odemekten bin kat daha iyidir.
--spoiler--
sen ağa, ben ağa; inekleri kim sağa?
--spoiler--
30 bin lira verip vatan borcunu yattığı yerden ödeyenlerden daha onurlusudur. devlete askerlik yapmak bir vatan borcudur. her türk vatandaşının yapması zorunludur. askerlik görevi, bazen bulaşık yıkamakla ödenir, bazen de dağda terörist ile çarpışmakla... yani askerliğin her türlüsü vardır. önemli olan, askerde verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmektir. garsonsan en iyi şekilde garsonluk yapmalısın, bulaşıkcıysan en temiz bulaşıkları yıkamalısın, nöbette ise en iyi şekilde nöbetini tutmalısın....
Saçma sistemin getirisidir. Komutanların yeme içme keyfine getir götür yapıp askerlik yaptım de. Bu yapanın değil kendine bunu görevi veren sistemin saçmalığıdır.
güncel Önemli Başlıklar