bugün

yunanistan'ın hüsnü şenlendirici'si.2003 yılında iki klarnet virtüözü Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde konser vermişlerdir.
yunanistan'lı klarnet virtüözü.dünyanın en iyi klarnetçilerindendir.yine yunan müzisyen mikis theodorakis ile de çok sayıda şarkıya imza atmışlardır.4 adet albüm çıkarmıştır.

plays vangelis (1999)
litany (1998)
orama the music of vangelis (1999)
fasma (2002)
ağlayan notalar.
müzisyenden öte bir insan. her ne kadar çaldığı enstrüman klarnet olsa da, o üflediğinde duyduğunuz ses adeta sanki canlı bir varlığın sesi gibi gelir. ağlayarak bir şeyler anlatır sanki size.
hüsnünün aksine bir sibemol klarnetçisidir.
klarneti ağlatan nadide kişilerden birisidir.
klarneti ağlatan adam.

http://www.facebook.com/v...v=169079699787&ref=mf
dinlendiren bir tarzı var, vassilis özellikle sabahın ilk saatlerinde ve gecenin sessizliğinde dinlenecek müzisyenlerden...
eger kisinin kafası bozuk ve rakı masasındaysa dinlenmemesi gereken klarnet ustası. ah vassilis ah. yaktın cigerimi.

(bkz: ben yandım baskaları da yanmasın)
olmasa mektubun adlı parçayı klarneti ile seslendiren klarnetçi.

gayet güzeldir;

dinlemek için tıklayınız
dün gece büyükçekmece'de müzikten anlayanlara enfes anlar yaşatan klarnet üstadı. tee çamlıcadan kalktım gittim,gece 3te döndüm eve belki ama unutulmaz bir gece yaşadım.

weeping eyes efsanesiyle sağda solda rakı kovaladığım,serkan çağrı ile birlikte çaldığı olmasa mektubun ile içmeden sarhoş olduğum geceyi bana yaşatan insan. klarneti çalmayan adeta ağlatan harika insan.
farid farjad keman için neyse, klarnet için de vassilis saleas' dır. ikisi de çaldığı enstrümanı ve dinleyeni ağlatır.

weeping eyes isimli parçası da hani ağlatan cinstendir.

`http://www.youtube.com/watch?v=Y6INqakLxi8`
laço tayfa ve serkan çağrı ile çok başarılı kayıtları bulunan, zaman zaman gelip konser verdiği türkiye de kaçırılmaması gereken, klarneti yalnızca hüsnü şenlendirici den dinleyenlerin kafasını açabilecek bir abidir.
weeping eyes diye bir bestesi var ki duygunun dibine dibine vurmuştur.
güncel Önemli Başlıklar