1. 1.
  abdülhamid'in torunu orhan osmanoğlu'nun önerisi.

  varsa dolarınız satın 1 5 tl ye inme durumu var
  https://twitter.com/ORHAN...tatus/1058236743399366656
  ... jimmy tudeski
 2. 2.
  şu andaki ekonomi politiğimiz bütün hatlarıyla "allaha emanet" ekonomi politiğidir. döviz kurumuz reel ekonomiden tamamen kopuk ve sanal bir döviz kurudur. şu andaki reel ekonomide hiç bir serbest piyasa yasası işlememektedir. iflasın yasak olduğu bir ekonomide serbest piyasa şartlarının olmadığını ispat için başka bir şey söylemeye gerek yoktur.
  banka kredilerinin onaylanıp onaylanmama rasyonelitesinde evrensel bütün kriterler alt üst olmuştur.

  büyük iş insanları "bakan beyin enflasyonla mücadelesini çok takdir ediyorum" türü demeçler vererek ticari ömürlerini uzatabilmektedir. oysa bakan beyin ekonomi anlayışı bu dünyadan uzaktır. doların "8.50'den" bu seviyeye çekildiğini iddia etmektedir bakan bey. dolar hiç bir zaman "8.50" olmamıştır ama beş ay içinde 3.50'den, 5.60 seviyesinde zar zor durdurulmuştur.
  buna rağmen türkiye'nin en büyük istihdamını sağlayan firmalar batıyorsa ortada ekonomik bir başarı yoktur.

  ekonomi kabinemiz şu anda bütün enerjisini inşaat ekonomisinin çökmemesine harcamaktadır. maliyet esasına değil, rantına göre tutturabildiğine ekonomisi olan inşaat sektörünü ayakta tutmaya süpermen olsan daha fazla gücün yetmez. o zaman dolar, 1.50'ye mi iner, nerelere gider takdir sizin.
  6 ... memosh usta
 3. 3.
  çomar silkeleme operasyonudur. siz satın, kur düşsün. biz sonra alır, 7 liradan satarız cümlesinin alternatif söylenme biçimidir.
  3 ... petrauskas
 4. 4.
  Tabi canım. Padişah torunu olmaktan başka hiçbir vasfı olmayan birinin ekonomik öngörüsü çok önemli bu konjüktürde. Önce kendisi kaç bozdurmuş/almış bir açıklasın da delikanlı görsün alem.
  3 -1 ... flat head
 5. 5.
  şöyle bir açıklama:

  varsa dolarınız satın 1 5 tl ye inme durumu var

  bende bi iknalanma oldu sende de oldu mu kardeşim ?
  2 ... gemideninmem
 6. 6.
  Bence çok başarılı uygulama. Payitaht dizisinin danışmanlığını yapan osmanlı soyundan gelen bir adam , belli tipte seçmenin itibar edeceği bir adam.

  1.5 ' a düşecek konusuna hiç girmiyorum ama hamle güzel.
  ... sassanach
 7. 7.
  Mantıklı öneri.

  Hatta önce evi arabayı böbreği satıp solar alalım sonra da satalım.
  ... gold tab gibson
 8. 8.
  Çomarların ellerindeki doları bozdurma oyunu.
  ... thelma