bugün

fakir ve varoş olduğu için aşkı ile hisleri ile alay edilen, orospu olarak ilan edilen kız ile zengin olduğu için aşk hayatı flört olarak nitelendirilen kızın toplumun ikiyüzlü olduğunu kanıtlayan kıyaslanmasıdır.
benim gibi babası zengin olanları ilgilendirmiyor.
Zengin olanın 1 iyi yanı oluyor oda şudur ki : her yerde hesabı erkek ödemiyor. Bi erkek, bi kız şeklinde gidiyor.
biri kokar, diğeri koklar.
sadece varoşluk/zenginlik kıstasıyla değerlendirilemeyecek durumdur. ama yine de kendi yaşadıklarıma göre bişeyler yazmak isterim: varoş kızın aşkı da varoştur; aldığınız sıradan bir kolyeyi arkadaşlarına bilmem kaç bin tl diye anlatır, ayrıldıktan sonra da bunu sizi eksilemek için her yerde kullanır. zengin kız içinse kaç para olduğu önemli değildir, hatta beğenip beğenmediği de önemli değildir; hediye olması yeterlidir onun için. özetle kim neye ihtiyaç duyuyorsa onun açlığıyla sürekli doyum arayıp kendini kandırıyor.

(tabi bu durum benim ilişkilerimde böyle, herkes aynı değil. ayrıca başlıkta mantık hatası var çünkü varoşluk ve zenginlik birbirinin karşıtı değil ki kıyaslama yapalım.) mal mıyım acaba ben mantık hatası bulduğum başlığa yazıyorum, ama olsun ibret için silmiyorum bakıp bakıp kendimden utanırım arada bir ne güzel.

edit: evet, yeni ayrıldım amk.
ikiside aşktır. sonuçta aşk kelimesi geçen herşeyin önünde susmakta fayda var.
zengin kız için aşk da aşk acısı da daha yavan geçer. ayrıldı mı, canımı sıkıldı hoop attlar tatıle gıder kafayı dagıtmaya, ya da gider kudurmuş gibi alışveriş yapar, gossip girl xoxo şeklinde kendi tayfasından kızlarla para içeren boktan işlerle avutur kendini, gel gör ki fakir kızın aklındadır aşkı da acısı da. fabrikada tütün sarar sanki içermiş gibi, sevdiceğini düşünür, hayal kurar, uçar uçar uçar! tek düze sade bi hayatı vardır, haliyle düşünmeye daha çok zamanı vardır. bu zamanı ise kara yağız erkegını dusunerek geçirir.
fakirin aşkı yoktur, hayatı çalışmaktan ve hizmet etmekten ibaret sanır.
zenginin aşkı yoktur, hayatı okuduğu edebi kitaplardaki gibi sanır.
eğer ikisinin de aşkları gerçekse sonuç beraberliktir. gerçek aşkın parayla ilgisi olmaz.
zengin kızın aşkı eğlenceli ve zevklidir zira bağlanmaz ve rahat bir ilşki yaşarsın(mutlaka istisnaları mevcuttur). varoş kızın aşkı ise buram buram arabesk kokar, iticidir, iğrençtir.(yine istisnaları mevcuttur) tüm bunlar benim şahsi fikirlerimdir yoksa kimisi aşırı duygulu bir ilşki isteyebilir, sevdam uğruna yakarım, yıkarım diyebilir tercihtir.

benim aşka bakış açım budur;
(bkz: #16073938)
Farklı olmayan aşktır. Kafa siker.
güncel Önemli Başlıklar