bugün

(bkz: beden eğitimi)
çünkü hiçbir sporu prof. olarak öğrenmezsiniz. salak bir kaç jimlastik hareketi ile dönem biter. bir saatlik ders için o götürelen çanta işkencedir. sınıf ter kokar sonrasında. birde en fazla bu hocalar takıktır.
(bkz: diksiyon ve hitabet)
(bkz: çevre ekonomisi)**
(bkz: antropoloji)
(bkz: bilgi kuramı)
özünde gerekli gibi görünse de hiçbir öğrenci tarafından önemsenmediği için sağlık bilgisi ve trafik ve ilk yardım dersi.
teknoloji tasarım.

öğretmenin sesi bile çok iğrençti.
bütün yıl boyunca rahat! hazır ol! yaptıran, dönem sonunda olunan sınavda da turnike atışlarını soran öğretmen zihniyetiyle beden eğitimi dersidir.
lisede sözel bölüme verilen zorunlu seçmeli matematik dersi.
dil bölümünde geometri 2 dersi gibi. Bu bölümdeki gereksizlere sağlık bilgisi ve demokrasi de eklenebilir.
genellikle fen liselerinde rastlanan 'araştırma teknikleri ve istatistik'.. hayır istatistiğe dair bir şey olsa neyse de, o da yok ki.. aksine tamamen boş olması için uğraşılmış bir ders adeta..
(bkz: sosyal etkinlik)
kesinlikle amaçsız...
(bkz: iş teknik)
(bkz: ev ekonomisi)

hala var mı bilmiyorum ama ben ortaokuldayken vardı.
bu başlığı açmaya neden olan ders.
Kimya.
gerekli gibi görünsede bir gün kim bulunacak ve esasında gereksiz olduğu kanıtlanacak..
(bkz: matematik)
teknoloji ve tasarım.
kesinlikle ve kesinlikle milli güvenlik dersi. askerin teki gelip size "içteki" ve "dıştaki" düşmanlarınızı anlatıyor, tsk'nın içeriğinden bahsediyor falan. yani benim lisemde öyleydi ordan hareketle konuşuyorum. ne gerek var bunlara?
hayat okulu komple saçma bir varoluştur. ayrıntıya girmeyelim.
kongre ve fuar organizasyonu hoca bile saçma diyor o derece.
üniversite 1. sınıfta her türk gencinin aldığı ders "türkçe" dir. 12 yıllık eğitim öğretim hayatında en ince detayına kadar görülen türkçe dersinin üniversitede tekrar okutulması saçmalıktır.
güncel Önemli Başlıklar