1. 1.
  Halkbank hisselerinin yüzde 50'si, thy hisselerinin yüzde ellisi, ziraat bankası hisselerinin yüzde ellisi, Çaykur, ptt, eti maden ve tpao hisselerinin tamamını barındıran satışa çıkma olayıdır. Bunlar hep varlıktan satış 2002'den önce yokluk satışları vardı...
  13 -1 ... lejyoner kemal
 2. 2.
  Uygun taksit seçenekleri varsa alabilirim.
  4 ... n dakota
 3. 3.
  sata sata ülkenin içini boşalttılar amk.
  10 ... true
 4. 4.
  Gitti bor madenleri. Demek ki 2023 de çomarlar ekmek arası bor yiyemeyecek.
  9 -2 ... enkidu1986
 5. 5.
  Aslında biz böyle tengir, true, Gibson, titanik, falan birleşsek ortak alabiliriz.

  Thy nin %50 si var la. Uçarız.
  8 -1 ... n dakota
 6. 6.
  Varlık fonuna başkan olarak kendini atayan cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan.
  11 ... beyaz baretli mehmet aga
 7. 7.
  değişen maddelerde; anladığım, okuduğum ve idrak ettiğim şu;

  varlık fonunda kamu ve kamu teşebbüsü şirketlere ait hisselerin; yani varlık fonuna bağlanan o ortak hisse havuzunu , hisse oranına ölçekli bir şekilde devlete getiri sağlayan kısmına, fon talep edilerek, fon satışına açık bir hale getirmek. buradaki amaç devlete para girişi sağlayarak piyasada ki likiditeyi yükseltmek.

  yani olay varlık fonuna ait, kamu aktif varlıklarının satışı değil; varlık fonunda bulunan ve fon(anlaşılabilir olsun diye para talep eden diyelim) talep eden tarafla, fon arz eden (yani para karşılığı yatırım yapan yatırımcı) tarafın kar karşılığında gelire ortak olacak şekilde buluşması.

  yani sen gel benim şirketime yaptığın yatırım kadar gelirine ortak ol demek. ancak burada hisse senedi sahiplerine tanınan üstün haklar gibi haklar tanınmaz yatırım yapanlara, çünkü işleme açılan şey “fon”.

  şirketlerin borsaya açılması gibi örneğin, ama tam mevzuat o kadar hak tanıyacak kadar yüksek değil.

  adamlar zaten satmak istese thy’yi, sizce varlık fonuna ihtiyaç duyar mı?

  dipnot: ülkemizde ki zeka seviyesi, fanatizm boyutuna ulaşan siyasi koşullar ve ortamlar yüzünden, ne zaman bu başlık ve buna benzer konularda fikrimi paylaşma gereği hissetsem; şu an olduğu gibi “ mevcut hükümet partisinin elemanı, taraftarı değilim” diye açıklama gereği hissediyorum. nedendir bilinmez.

  dipnot2: yazık. sen bir araştır bakalım, bu ülkede kaç senedir devlet tahvili satılıyor, kime satılıyor? bakalım o engin bilgilerinle ne anlayacaksın. tahvil ve fon neymiş bir araştır, öğren. yazık ! eskiden karşıt görüş her zaman kaliteliydi.

  “varlık fonu ne zaman kuruldu ?”desem bilmez.

  “varlık fonu kurulurken neredeydin?” desem mal mal kalır.

  “varlık fonu cari fazlası veren ülkelerde yapılır” desem, yine anlamaz.

  “varlık fonunu kuranlar khk ile fon işleyişini tek bir kişinin ağzından çıkana bağladı, o zaman neredeydin?” desem yine, yine, yine anlamaz. Veya anlar, ama başka bir yerinden. Çünkü bu soruyla çok kaliteli muhaliflik(!) yapıyorum ya hoşuna gider, gözüne girerim. Vay be ne lütuf ama !

  “varlık fonunun khk ile değiştirilen hükümleriyle çoktan satılmak istenen kurumun satılmasında hukuki engeli kalmadı” desem, bilmez.

  “varlık fonunun; kayıt dışı parayla şişirilen ekonomik büyümenin bir gün patlayacağını düşünüp, borç kaynağı olması için kurdular” desem anlamaz.

  gelir fonlar satışa çıkarılınca ağlar. “fon nedir? hisse ve fon farkı nedir?” diye sorsan gıg gug. her şey boka sarınca tek yapabilecekleri şey bu olduğunu ve ondan böyle yapmak istediklerini anlatırsın, yine anlamazlar.
  4 -6 ... buona fortuna
 8. 8.
  Tek tek kim uğraşacak bunlarla denip "varlık fonu" denilen devlet markalarının; topluca yabancı sermayeye ve türk sermayesine (yersen) %50 sinin açılmasıdır.

  E bir bunlar kalmıştı.

  Neyse fazla konuşmayayım bir khk ile anamı da varlık fonuna devredebilirler.
  7 -1 ... babacarlos
 9. 9.
  Gel batan ülkenin mallari bunlar gel, gel yandaș ucuza kap, gel yabanci Sermaye sende gel.
  5 ... alexdeberk
 10. 10.
  Muhtarları bu yüzden ķülliyeye çağırıyordu diye düşündürten durumdur.

  (bkz: vallah sataram bu köyü ha)
  2 -1 ... babacarlos