1. 1.
  Ayrıldığı kişinin sağ salim menziline varıp varmadığını merak eden; merak etmese de sorumluluk duyduğu için bunu söyleyen insan modelidir. O kadar samimi ve sıcak bir cümledir ki bu arada dargınlık falan bile bırakmaz:

  + allah belanı versin senden ayrılıyorum samet..
  - nasıl ayrılıyorsun Nilay ya? Nasıl gidiyorsun?
  + burdan 500t'ye binip gidicem işte.
  - varınca haber ver merak ederim ben..
  + tamam Aşkım.. off ya.

  ne güzel lan sıcacık yumu yumuşak. Bir anda teletabisel bir çizgifilm atmosferine sokuyor insanı. Eğer diplomaside de kullanabilsek savaş falan çıkmaz, yumuşacık minnoş minnoş olur dünya.

  + ve bu anlaşmalara riayet edilmediği için ülkemiz size savaş ilan ediyor. Yarın ülkenizi terk ediyorum Sayın Başbakan. Bi diyceğiniz var mı?
  - varınca haber ver merak ederiz. Liderine de hediyelik bulgur, tarhana falan koyalım selamımızı söyle. Sağlıcakla git :(.
  + söylerim :(. Aslında çok tatlı adamlarsınız ya..

  işte gördüğünüz gibi çok Babacan ve insaniyetli. Diplomaside bir devrim niteliğindeki cümle yıllardır anadolumuzda yatıyor da haberimiz yokmuş.
  3 -1 ... persona n0n grata
 2. 2.
  vardırıyordur.
  4 ... the adamin biri
 3. 3.
  Düşünen, seven, merak eden, ilgi gösteren insan modelidir.
  5 ... cakmaturkolog
 4. 4.
  aynı adam gece sizi çıplak yatarken görse ceketini çıkarır üzerinizi örter. yine de size yaranamaz, yine kahraman olamaz. çünkü düşük fıtratlı ve hainsiniz.
  13 ... persona n0n grata
 5. 5.
  Annem ve babam.bir de gec saatte eve donuyorsam yakin arkadaslarim.
  1 ... pirincpilavi
 6. 6.
  eğer varılacak mesafe çok da fazla değilse eşlik etmek daha makbuldür.
  1 ... gercekbirnick
 7. 7.
  Neyse ki bu insanlardan bolca var etrafımda, insanı değerli hissettirir.
  1 ... birserhos
 8. 8.
  sadece sevgilisine değil, arkadaşı olan kızlara da aynı şeyi demesi gereken insandır. bir de bunu yanlış anlayanlar oluyor. varınca haber ver dediğin için onu önemsemiş (ki önemsediğin için diyorsun zaten), dolayısıyla ondan hoşlanmış sayıyor seni. bence kanada'da yaşasaydık böyle olmazdı ya.
  3 ... 6146854374786740
 9. 9.
  Çok güzel bir cümledir bu. insana, ona değer veren birinin olmasından dolayı güven verir. Sevdiğidir, ailesidir, arkadaşıdır belki de. Kim olursa olsun mutlu edendir.
  ... rosinha
 10. 10.
  Sen ara amk dedirtir..
  1 -1 ... kullanici23